Jump to content
Kakunemate

Kaspersky ve Utorrent

Recommended Posts

Merhabalar, kaspersky total security 2017 kullanıcısıyım.Anlatmak istediğim konuyla ilgili kısa bir şekilde bilgi veriyorum.Kendi sitesinden bittorent programını bilgisayarıma kurmaya çalıştım ve setup kısmında bir takım hatalar meydana geldi ve ben de bundan mütevellit u torrent programını kurmak için onu indirdim.Bittorent programı kurulmamış bir şekildeyken u torrenti kuracaktım setup kısmında ilerledim ve yine bittorentle aynı kısımdayken takıldı ve ben de u torrent programını kurmaktan da vazgeçtim.Şu anda bilgisayarımda yüklü olmamasına rağmen program/ekle kaldır kısmında, kaspersky total security'nin uygulamaları yönet kısmında adaware başlığı altında u torrent programı gözüküyor ve 8 tane alt programcığı var şeklinde gözüküyor.Resimde ekran görüntüsünü aldığım şekilde.Benim merak ettiğim ben programı kurmamış olmama rağmen kendisi bu şekilde nasıl arka planda çalışan uygulamalar yüklediği yönünde.Bu ana utorrent torrent dosya paylaşımı programını ve altındaki ana alt programcıkları nasıl bilgisayarımdan kaldırabilirim.Bu kısıma kadar okuyup bana dönüş yaptığınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

5a07161f76dc5_Adsz.thumb.png.a67b5cf51e770adcda52696bff26647b.png

Aynı işlevde olan iki programı eş zamanlı kurmaya çalışmayın. Utorrent içinde reklam içerikleri bulunan bir yazılımdır yüklerken size soracağından geç pencereye yansır bunu donma olarak niteleyip kapatmış olabilirsiniz ancak arka planda yüklenir bu tür programlar.

Program kaldır'da gözükmüyorsa sorun yok. Kaspersky'ın gösterdiğiniz penceresinde olan yüklenirken işlem yaptığından tanımlama yapmış olduğu penceredir. Güvenlik duvarından geçtiği için güvenilir olarak işaretlenmiş.

Biraz paranoyakça ama güvenemeyip sistemi baştan kurdum.Şu anda problem çözülmüş durumda, benim gibi bu tarz problem yaşayan birine belki yardımcı olabilmişizdir.

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.