Jump to content

murat5038

Moderators
 • Posts

  218
 • Joined

 • Last visited

Reputation

147 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Eğer SSL sertifikası sağlam ise güvenli bir banka ise göz ardı etmek için güvenilenlere ekleyebilir veya şifrelenmiş bağlantıları taramayı devre dışı bırakabilirsiniz. https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/157530.htm
 2. murat5038

  Donma

  Satın alma lisans işlemlerini telefon veya My Kaspersky üzerinden talep açıp sorabilirsiniz. Cihazınızın performansı ve bir çok etken bunlara sebep olabilir. Geri bildirim olarak da talebinizi iletebilirsiniz kayıt açtığınızda.
 3. MS Windows 11 kullanıcıları 10 Mayıs'ta KB5013943'ü yayınlandı, bu güncellemeyi yüklendikten sonra Net 3.5'i devre dışı bırakabilir ve kullanıcı Kaspersky ürününü başlatamaz veya ürünü yükleme/kaldırma konusunda sorun yaşayabilir. Geçici çözüm için aşağıdaki adımları ugulamanız gerekir. 2 seçenekden biri ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.(Birini yapmanız yeterlidir) https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/framework/install/dotnet-35-windows#enable-the-net-framework-35-in-control-panel Arama kısmına cmd yazıp, sağ tıklayıp yönetici olarak cmd çalıştırın, dism /online /enable-feature /featurename:netfx3 /all dism /online /enable-feature /featurename:WCF-HTTP-Activation dism /online /enable-feature /featurename:WCF-NonHTTP-Activation Bu komutları sırası ile girin.
 4. Tespit edilen dosyayı bilmediğinizden bir şey söyleyemeyiz. AV, sezgisel olarak zararlı olabilir denmiş. Kesin olarak bir şey denemez. Şüpheli işlemleri olmuş olabilir. Dosyayı sadece indirip taratmak yeterli olmaz her zaman, açılması ve işlem yapması gerekebilir çoğu zararlı için.
 5. İlk olarakkuralları okumalydınız. Heralde bundan bahsediyorsunuz: https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/70787.htm
 6. murat5038

  Donma

  Windws 11 ile uyumludur. https://support.kaspersky.com/15806 https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/157530.htm Şifreli bağlantıları tarama seçip kaydedin. Bilgisayarı kapatıp açın tekrar kontrol edin. Güncel sürüm kullandığınızdan emin olun. Sorun devam ederse bunu uygulayın: Kaspersky > Ayarlar > Genel'i açın > Kendini savunmayı etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın. Saat simgesinin oradan Kaspersky'a sağ tıklayıp kapatın. C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP21.3 içine gidip report klasörünün içini silin. (Sürüm daha yükske ise 21.5 de yazabilir) Bilgisayarı yeniden başlatın, Kaspersk açıp, kapattığınız kendini savunmayı açın.
 7. Kaspersky varsayılan olarak MS mağazasını engellendiğine dair bildirim yok. Bu size özgü bir durum ki size yanlış bir tuşa basmış olabilirsiniz diye kuralları gözden geçirmizi engellediğiniz yazılım varsa kaldırabilmeniz için yol gösteriyoruz. Birden fazla kullanıcı genel bir sorun olduğunda zaten Kaspersky yetkilileri konu ile ilgileniyorlar.
 8. https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/201830.htm https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/201832.htm https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/24749.htm Bunları okuyabilirsiniz.
 9. https://support.kaspersky.com/common/error/other/12489#block4 Buradan güvendiğiniz bir site ise, siteyi ekleyip o sitenin taranmasını atlayabilirsiniz. Bu işlem çözmez ise alttaki işlemi denyeebilirsiniz: https://support.kaspersky.com/KAV/21.3/tr-TR/201001.htm Şifrelenmiş bağlantıları tara kısmında ; Şifrelenmiş bağlantıları tarama. Koruma bileşenlerinden gelen talep üzerine şifrelenmiş bağlantıları tara. Seçerek durumu kontol edin.
 10. Buradan kısıtlı yardım verebiliriz dediğiniz işlemleri düzgün yaptıysanız bağlantı sağlaması gerekirdi. MY Kaspersky mailiniz ve hesabınız ile satın aldığınız mail aynı mı giriş yapılabiliyor mu kontrol edin bir tarayıcıdan. https://support.kaspersky.com/common/error/activation/13913#block1 https://support.kaspersky.com/common/error/activation/13913#block2 https://support.kaspersky.com/common/error/activation/13913#block3 https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/hosts-dosyasını-varsayılana-sıfırlama-c2a43f9d-e176-c6f3-e4ef-3500277a6dae Bu işlemleri uygulayıp düzelmez ise buradan E posta kısmından teknik destekden talep edebilirsiniz: https://support.kaspersky.com/tr/b2c/tr
 11. Sisteminizde zararlı var ise ürünlerimizden uygun olanını yükleyip tarama gerçekleştirebilirsiniz. https://www.kaspersky.com.tr/small-business-security İşletme büyüklüğünüzü bilmediğinizden, orta ölçekli şirketler için bu ürünlerimizden birini edinip server ve sistemleri tarama gerçekleştirebilirsiniz.
 12. My Kaspersky üzerinden Destek talebi açabilirsiniz.
 13. murat5038

  Lisans

  Lisans satın alma ve etkinleştirmelere My Kaspersky üzerinden veya telefon ile destek alabilirsiniz. https://support.kaspersky.com/tr/b2c/tr#contacts Burada lisansla değil lisansı etkinleştimede yaşanan yazılım sorunlarını çözmekteyiz. Diğer lisans sorunlarına belirttiğim yerlerden bilgi alabilirsiniz.
 14. Kaspersky raporunda zamansal sıralamaya göre zararlının engellendiği ve bulaştıysa kaldırıldığı belirtiliyorsa kaldırılmıştır. Sistemi çok defa kapatıp açmak sistem sorunlarına neden olur, Zararlı tespiti olduysa bunu takiben sistemde otomatik taramalar yapacaktır, bu yüzden fare ve sistemde yavaşlama hissedebilirsiniz. Taramaların bitmesini ortalama bir saat pc’de ağır işlem yapmadan kullanmanızı tavsiye ederim. Bu geçici bir durum büyük ihtimal ile, verilen başka bir bilgi olmadığından bunları söyleyebilirim.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.