Jump to content

murat5038

Moderators
 • Posts

  735
 • Joined

 • Last visited

Reputation

268 Excellent

7 Followers

Recent Profile Visitors

11154 profile views
 1. https://support.kaspersky.com/common/error/installation/13251#block3 Bu işlemi sırasıyla gerçekleştirin.
 2. https://support.kaspersky.com/common/error/installation/13251#block3 3. 4. adımları sırayla uygulayın. Doğru bilgilerle indirme yaptığınıza internet hız ve VPN olmadan kurudğunuza emin olun.
 3. https://support.kaspersky.com/common/start/12782#block5 https://support.kaspersky.com/common/error/other/15335#block3 Bu konuları incelemenizi tavsiye ederim.
 4. MY Kaspersky hesabınıza giriş yaparken Kaspersky uygulamasına da aynı hesabı girip girmediğinizi kontrol edin. Satın aldığınız mail hesabına etkinleştirme kodu gelmiş olması lazım o kod ile etkinleştirmeyi deniyebilirsiniz.
 5. Farklı adlarda ve döküm olarak çıktğı için false positive olması yüksek. Yukarıda dediğim gibi mail girip tekrar taranması için istek gönderdiyseniz opentipde inceleyeceklerdir. Tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak ine de emin olmak için tarayıcılardan senkron oturumunu kapatıp zararlı temizleyip bu şekilde birkaç gün kontrol edn tekrar gelmez ise senkron ettiğiniz eklenti veya çerezlerden kaynaklanabilir. Bunlar format gerektirecek zararlılar olmadığını belirtmiştim. Zaten Kaspersky zararlıyı tespit etmiş, tespit etmese zaten haberiniz olmadığı için içiniz rahat olacaktı sizin düşüncenizle 🙂 Yani engellenmiş bir şeyi dert etmemelisiniz. Gerekenleri yaptıysanız sorun yok.
 6. https://support.kaspersky.com/KTS/21.3/tr-TR/70904.htm https://support.kaspersky.com/KTS/21.3/tr-TR/85606.htm Bu kısımları izleyip geri alabilirsiniz güvenilir listesine eleyebilirsiniz. İizn verilenler listesini de kontrol edip çıkarttığınız dosya ve klasör yolunu yoksayılanlar listesine ekleyip görmezden gelmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu işlemler gerçekten zararlı dosyalarda yapılmaması gereken işlemlerdir. İndirdiğiniz dosyanın güncel olup olmadığını kontrol edin.
 7. Kaspersky silerken tekrar yükleyecekseniz, silerken abonelik bilgilerinin kalması gereken bir tik var o tikin işaretini kaldırırsanız bu tür lisans haklarınızdan olabilirsiniz. 2. resimde üstünü kapattığım etkinleştirme kodunuzu manuel olarak yüklü olan yazılımına girip deneyin. Satın aldığınız ürün ile kurulu olan ürünün aynı olduğundan emin olun. KTS lisansı ile standart veya premium etkinleştirmeye çalışıyorsanız bu tür sorunlar da verebilir. Sorun hala düzelmiyorsa lisans hakkınız dolmuş olabilir veya farklı problem var ise bunu bize ulaşın kısmından çözmeniz gerekmktedir.
 8. Rica ederim, 1: Evet geri yükle tıklayıp tarayatabilirsiniz. İizn verilenler listesine ekleyip eklemediğini size bildirim olarak gelecektir orada eklemeyebilirsiniz, eklese bile Kaspersky ayarlarından dosyayı bulup izinlerini değiştirebilirsiniz. 2:tmp dosyası genelde yürütme içermeyen dosyalar olduğu için şüpheniz olmasın. Herhangi bir tehdit içeriği olursa Kaspersky yine tespit edecektir.
 9. Kullandığınız uygulama paketini yanlış bildiriyorsunuz anlaşılan Free olan sürüm telefonlara kurulmuyor. Kaspersky Android paketi veya Kaspersky yeni olan standart sürümü kullanıyor olmanız gerekir hakkında kısmına bakıp doğrulayın hangisi olduğunu. Kaspersky yeni abonelik sistemindeki ürünlere göre: https://support.kaspersky.com/help/Kaspersky/Android_11.109/tr-TR/71782.htm Kaspersky Android sürümüne göre bu şekilde uygulayabilirsiniz: https://support.kaspersky.com/KISA/Android_11.109/tr-TR/71782.htm Eğer tespit edilen dosyanın zararsız olduğunu düşünüyorsanız buradan mail adresini girip tespit edilen dosyanın yoluna veya uygulamanın market çıktısı olan doyasını tarayıp yanlış tespit olarak bildirebilirsiniz: https://opentip.kaspersky.com/
 10. https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/182858.htm https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/152628.htm İlk olarak bunu uygulayın. https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/95242.htm Hesabınızdaki mail adresinizin doğru olup olmadığını kontrol edin. https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/95243.htm Parolanızı da değiştirin. Ardından bunları kontrol edip yabancı cihaz ve postaları kaldırın: https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/134334.htm https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/134113.htm https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/143456.htm Bilmediğiniz bir cihaz varsa geri alın: https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/134334.htm Bunlar yardımcı olmuyorsa buradan bize ulaşın kısmından telefon veya mail desteği ile tekrar iletişim kurabilirsiniz: https://support.kaspersky.com/tr/b2c/tr
 11. Yukarıda yapabileceğiniz adımları gösterdim bunları uygulayıp kontrol ediniz. Düzelmiyorsa teknik destek ile iletişime geçebilirsiniz bize ulaşın kısmından. https://support.kaspersky.com/tr/b2c/tr
 12. VPN bir sanal sunucu ile bağlantı kurduğu için, bu sunucular farklı ülkeler seçilerek hız ve stabiliteyi kendinize uygun ve hızlı olanı seçmek için otomatik seçilebilir. Belirgin bir ülke ile bağlantı gerekiyorsa Kaspersky sunucusu size en uygun hızlı ve güvenli sunucuyu atayıp çalışmaktadır. Bunun dışında maalesef yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor. Bu diğer alternatif VPN servislerinde de olabilecek durumlardır. İnternet hızınız ve dalgalanmalar da bunlara sebep olabilir bağlantı sağladığınız server kaynaklı da olabilecek durumlardır. Tek bir kaynaktan bu tür kopmalar yaşanmaz kısaca.
 13. Bunları okumanız gerekli tam olarak. https://support.kaspersky.com/help/Kaspersky/Android_11.83/tr-TR/71899_1.htm https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/136795.htm Buradan lisansınızı enileyebilirsiniz orada farklı ürün seçebiliyorsanız sadece buradan yapabilirsiniz. https://www.kaspersky.com/renewal-center/home# Eğer yapamıyorsanız yeni lisans alıp onunla devam etmeniz gerekmektedir.
 14. Eye Control yazılımına buradan izin verin: https://support.kaspersky.com/help/Kaspersky/Win21.16/tr-TR/82864.htm Buradan, bu kısımdaki (uzaktan yönetim uygulamaları) onayı işaretleyin: https://support.kaspersky.com/help/Kaspersky/Win21.16/tr-TR/246063.htm Sorun devam ederse MY Kaspersky hesabınızdan teknik desteğe durumunuzu iletebilirsiniz.
 15. Mümkünse tespit edilen dosyayı bulabilirseniz buradan yeniden taratın mail adresinizi girip sonucunu paylaşın bizimle: https://opentip.kaspersky.com/ Tespit edilen zararlı kimliği sezgisel olduğu için yanlış alarm olma htimali yüksektir. Kaspersky güncellemeleri ile yanlış alarm ise düzelecektir. Tespit edilen dosyanın oluşturma zamanına bakarak o an hangi yazılım veya tarayıcı vb. açık ise o işlemden kaynaklandığını anlayabilirsiniz az çok. Gelelim sorularınızın cevaplarına: 1.:Kaspersky aktif olarak imza tabanlı ve sezgisel motorlarla donatıldığı için eğer daha önceden tespit edilen bir doya saldırı veya bir zararlı ise indirme esnasında tespit edecektir. İmza tabanında eki değil yeni bir zararlı ise sezgisel koruma ve motorlar devrede olduğundan açtığınızda veya imzaya eklendiği zaman koruma engelleyecektir. 2.:tmp görselde de göründüğü gibi temp, yani geçici çalıştırma ve çöp denilebilecek windows klasöründe olduğu için sadece geçici dosyaları tutmaktadır. Dediğiniz işlemleri yapabilecek bir dosya değildir bahsettiğiniz. 3.:Kaspersky zaten tüm koruma araçları ile donatıldığı için farklı bir güvenlik yazılımı ve aracına gerek yoktur. Sonraki güncellemenizde de bahsettiğiniz gibi uyumsuz yazılım olarak algılayıp kaldırmanızı isteyecektir. Yine de kullanmak isterseniz Free olarak, aktif olmayan şekilde Kaspersky kaçırdığını düşündüğünüz bazı zamanlarda tarama amaçlı kullanabilirsiniz ancak Kaspersky verimliliğine olumsuz katkı sunabileceğinizi aklınızda bulundurmanız gerekmktedir. 4.:Kaspersky ayarları optimum ayarlarda geldiği için fazla kurcalamamanız gerekir. Yetersiz kaldığını düşündüğünüz motor ve algılama sisteminin ayarlar kısmına gidip güvenlik seviyesini yükseltebilirsiniz. 5. Özelinizde konuşmak gerekirse bu tür bağlantı kesme vb. işlemler gereksizdir. Zararlı türüne ve saldırı gibi bazı durumlarda büyük şirketlerde bu tür durumlar yaşanmaktadır ve bağlantı kesimi vb. İT çalışanları tarafından yönetilmektedir. 6. Yine özelinizde cevap vereceğim çünkü bu da zararlı tür ve tiplerine göre değişen bir durumdur. Bu zararlı sezgisel olduğu için bu tür davranışlar gereksizdir ve bulaşma söz konusu değildir.
×
×
 • Create New...