Jump to content

ozgur.dedeoglu

Members
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ozgur.dedeoglu

 1. Merhaba, Sorunun tarihine bakarsanız, o sıralarda maalesef 2013 ürününe ait kayıt girdisi mevcut değil idi. Fakat elbette, şu anda bunun indirilmesi mümkün olmaktadır.
 2. Merhaba, Henüz yerelleştirme işlemi devam etmekte olduğundan, maalesef elimizde net bir tarih bulunmamaktadır.
 3. Merhaba, Lisansınız daha önce etkinleştirilmediyse ve aktif olarak kullanılabiliyorsa, bu durumda Kaspersky PURE 3.0 sürümünü yüklemenizi ve onu etkinleştirmenizi öneririm. Maalesef PURE 2'yi güncellemelerle PURE 3 yapmak mümkün değildir, bunun için sisteme PURE 3.0 kurulması gerekmektedir.
 4. Merhaba, Gittigidiyor, sanalpazar, ebay vb. gibi, ikinci el satışına müsait sitelerden alınan kodların engellenmesi / bloklanması durumunda maalesef Kaspersky Lab tarafından herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Ürün alırken sıfır ürün satan bayiilerden veya direkt olarak Kaspersky Lab Online Satışından ürün almanızı tavsiye ediyoruz.
 5. Merhaba, Türkçe sürüm kurulduğunda bunu İngilizceye veya geri Türkçeye çevirmek mümkündür. Fakat sadece İngilizce sürümde Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır. Sisteminizde bulunan sürümü kaldırıp tekrar Türkçe sürümü kurmanız gerekmektedir. Bunu yaparken Aktivasyon kodunu kayıtlı bırak seçeneğinin seçili olduğundan (Activation data) emin olursanız, bir daha aktivasyon kodunu girmeden ürünü kurup çalıştırabilirsiniz.
 6. Kaspersky ürünlerinin en son sürümlerini Buradan indirebilirsiniz. Kaspersky Small Office Security ürünü için tanıtım/eğitim dökümanlarını İngilizce olarak: Kaspersky Small Office Security PC için: Burada, Kaspersky Small Office Security Server Burada bulabilirsiniz. Ürün dökümantasyonlarını Buradan bulabilirsiniz. Lisans süreniz boyunca, Kaspersky tarafından çıkarılan yamaları ve veritabanı güncelleştirmelerini kullanma hakkınız bulunmaktadır. Bunun için tek şart, ürününüzün bir aktivasyon kodu ile etkinleştirilmiş olmasıdır. Aktivasyon kodunu kaybetmemeniz önemlidir, bunun için bir My Kaspersky hesabı oluşturup, Manage Activation Codes (Aktivasyon Kodlarını Yönet) bölümüne Aktivasyon kodunuzu kayıt etmenizi tavsiye ederiz. Destek verilen Kaspersky ürünlerinin listesini, ne kadar süre ile destek verileceğini ve destek şartlarını Buradan öğrenebilirsiniz.
 7. Kaspersky ürünlerinin en son sürümlerini Buradan indirebilirsiniz. Kaspersky PURE ürünü için tanıtım/eğitim dökümanlarını İngilizce olarak buradaBurada bulabilirsiniz. Ürün dökümantasyonlarını İngilizce olarak Burada bulabilirsiniz. Lisans süreniz boyunca, Kaspersky tarafından çıkarılan yamaları ve veritabanı güncelleştirmelerini kullanma hakkınız bulunmaktadır. Bunun için tek şart, ürününüzün bir aktivasyon kodu ile etkinleştirilmiş olmasıdır. Aktivasyon kodunu kaybetmemeniz önemlidir, bunun için bir My Kaspersky hesabı oluşturup, Manage Activation Codes (Aktivasyon Kodlarını Yönet) bölümüne Aktivasyon kodunuzu kayıt etmenizi tavsiye ederiz. Destek verilen Kaspersky ürünlerinin listesini, ne kadar süre ile destek verileceğini ve destek şartlarını Buradan öğrenebilirsiniz.
 8. Merhaba, Çok kullanıcılı lisanslarda lisans tarihiniz ilk lisansınızı etkinleştirdiğiniz anda başlamaktadır, yani siz 4 ay sonra ikinci bilgisayara kurup ürünü etkinleştirirseniz, ürün o bilgisayarda 8 ay süresi kalmış olarak başlayacaktır.
 9. Merhaba, Ürünü Programlar ve Özellikler bölümünden onarmayı deneyebilirsiniz. Eğer onarma başarısız olursa veya onarma seçeneği yok ise, bu durumda ürünü yeniden yüklemeniz problemi çözmelidir. Ürün kaldırma sırasında size hangi özelliklerin saklanması gerektiğini soracaktır, burada Aktivasyon Kodu'nu saklama seçeneğini seçmenizi öneririm. Önemli Not: Bu işlemleri yapmadan önce aktivasyon kodunuzun her ihtimale karşı elinizde olduğundan emin olunuz.
 10. Merhaba, Çalışan bir sistemden herhangi bir şekilde aktivasyon kodu çıkarmanız mümkün olmayacaktır. Konuyla ilgili Kaspersky Teknik Destek Merkezi ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.
 11. Merhaba, KIS Ferrari Edition Windows 8 desteklememektedir. Maalesef bu konuda yapılabilecek bir işlem bulunmuyor.
 12. Merhaba, Windows 8.1 sürümü henüz piyasaya ticari bir ürün olarak sürülmediğinden Kaspersky ürünleri tarafından desteklenmeyebilir. Maalesef konu ile ilgili uygun sürüm çıkmasını beklemek dışında yapılabilecek herhangi bir şey mevcut değildir.
 13. Merhaba, Maalesef Türkçeleştirme çalışmalarıyla ilgili detaylı bir zaman bilgisi veremeyeceğim, fakat çıktığı takdirde bunu Kaspersky Yükleme Sayfası altında dil seçeneklerinde bulabileceksiniz.
 14. Merhaba, Kullandığınız ürünün tam sürümü nedir? Anahtar dosyalarının bulunduğu bölümde bu yeni anahtarı gri renkli mi görüyorsunuz?
 15. Merhaba, Konuyla ilgili Kaspersky Teknik Destek Merkezi ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.
 16. Merhaba, Konuyla ilgili C:\ altında mevcut ise memory dump dosyalarıyla beraber Kaspersky Teknik Destek Merkezi ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.
 17. Merhaba, Normal şartlarda kavremover ile kaldırma işlemi en son çare olarak uygulanır, yani normal bir yöntem kaldırma yönetmi olarak bunu önermiyorum. Yine de sizin durumunuzda sisteminizde bir takım kalıntılar kalmış olabilir. Bunun için; 1) Öncelikle sisteminizi Güvenli Mod'da çalıştırınız. 2) Güvenli Modda kavremover aracını çalıştırarak All Known Products seçeneğini seçerek kaldırma işlemi yapınız ve bilgisayarı yeniden başlatınız. Güvenli mod'a giriş yapan kullanıcının sistem üzerinde yönetici yetkisi olması gerekiyor. 3) Sisteminizde bir takım ESET kalıntıları görünüyor, tavsiyem aynı zamanda bir de ESET kaldırma aracını Güvenli Mod'da çalıştırmanız. 4) Bilgisayarı yeniden başlatıp Kaspersky 2013 ürününü tekrar yüklemeyi deneyin.
 18. Merhaba, Kaspersky Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Tehditler ve İstisnalar > Güvenilir uygulamalar bölümünden kullandığınız Adobe ve SQL programlarını güvenilir olarak eklemeyi deneyebilirsiniz. Bunun dışında hard diskinizde bazı hatalar görünüyor, CMD programını Yönetici olarak çalıştırıp, burada chkdsk C: /r komutunu çalıştırdıktan sonra çıkan uyarıya evet diyerek, bilgisayarınızı bir sonraki sefer yeniden başlattığınızda C:\ sürücünüzde bir checkdisk çalıştırmanızı tavsiye ediyorum. İşlem tamamlandıktan sonra aynı işlemi D: için tekrar etmenizde fayda var.
 19. Merhaba, Aktivasyon kodları bölgelere göre ayrı verilmektedir. Yani sizin Almanya'da aldığınız bir kod ile Almanya'da etkinleştirilmiş bir Kaspersky ürünü çalışabilir, fakat bu ürünü Türkiye'de yeni bir bilgisayara kurmaya çalışırsanız, bölge farklı olduğundan etkinleştirmede problem yaşamanız olasıdır. Konuyla ilgili Kaspersky Destek Sayfası'nı ziyaret etmeniz ve buradan talep göndermeniz dışında buradan yapılabilecek bir işlem bulunmamaktadır.
 20. Merhaba, Maalesef şifreyi sıfırlama gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Buradaki adreste bulunan yönergeleri takip edip, kavremover programını güvenli modda çalıştırmanız ve Kaspersky'i tekrardan kurmanız gerekmektedir. Kavremover ile kaldırılan ürünlerde lisans bilgisi saklanamadığından, bunu yapmadan önce aktivasyon kodunuza ulaşabildiğinizden emin olunuz.
 21. Merhaba, Yeni bir GSI log göndermenizi rica ediyorum. Ayrıca bu programlar kapanırken herhangi bir hata mesajı alıyor musunuz?
 22. Merhaba, Sisteminizde yüklü olan SUPERAntiSpyware yazılımını kaldırmanızı ve tekrar denemenizi öneririm, nitekim Kaspersky'nin yanında başka bir anti virüs / anti spyware yazılımı kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 23. Merhaba, Bu şekilde kısayollar virüsler tarafından oluşturulabilmektedir. Göründüğü kadaryıla Kaspersky tarafından bu kısayollar virüs olarak algılanmakta, ki bu durumda dosyaların Kaspersky tarafından silinmesi normaldir. Bu virüsler aynı zamanda harici diskte bulunan bilgileri görünmez hale getirebilmektedir; yani buradaki problem Kaspersky'nin dosyaları silmesi değil, muhtemelen virüsün bu dosyaları saklamış olmasıdır. Sizin durumunuzda takılan harici diski sisteminiz J:\ ismi altında görmektedir, buna göre görünmez halen gelen dosyalarınızı diski sisteme bağlayıp Başlat > Çalıştır'da cmd yazarak komut istemcisini çalıştırmanızdan sonra komut istemcisine şu komutu yazarak görünür hale getirmeniz mümkün olmalıdır: attrib -h -s /d /s J:\*.* Belirtilen komut, J:\ sürücüsü altındaki bütün dosyaların ve bütün klasörlerin gizliliğini ve sistem dosyası niteliklerini kaldıracaktır.
 24. Merhaba, İndirmiş olduğunuz Kaspersky Security Center paketinde eksik bir bileşen mevcut olabilir. Eğer KSC 9 yüklemek istiyorsanız buradan Eğer KSC 10 yüklemek istiyorsanız buradan yükleme paketini tekrar indirip denemenizi tavsiye ediyorum.
 25. Merhaba, Uygulamaya güveniyorsanız uygulamayı Kaspersky'nin güvenilir uygulamalar bölümüne ekleyebilirsiniz. Bu durumda muhtemelen probleminiz çözülecektir. Burası bir kullanıcı forumu olduğundan bazı durumlarda cevaplar gecikebilmektedir. Teknik desteğe ihtiyaç duymanız durumunda ayrıca http://www.kaspersky.com.tr/destek adresinde bulunan iletişim metodlarından destek talep edebilirsiniz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.