Jump to content

murat5038

Moderators
 • Content Count

  434
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by murat5038


 1. Hatayı aldığınız ekran dahil nereye girmeye çalışıyorsanız video veya resimleyerek anlatın sorunu.

  Yazılımlar güncel mi? 7.5 sürümü 16 martta yayınlandı.

  Çalışma alanına erişim verdiniz mi kontrol edin:

  https://support.kaspersky.com/13258

  Diğer çalışma alanı ile ilgili bilmeniz gerekenleri buradan ara kısmına workspace yazıp öğrenebilirsiniz:

  https://help.kaspersky.com/Cloud/1.0/en-US/177929.htm


 2. Merhaba Özlem hanım,

  Teknik sorunlarda ilk olarak özel değilse forum sistemini kullanmanız daha doğrudur. Lisans özel işlemlerinde ve satış işlemlerinde sadece ilk adımı telefon veya mail ile iletmeniz daha gereklidir.

  Sorduğunuz soruları buradan cevaplandıracağız.

  1- Göndereceğiniz yeni kodu nereye yazmam gerekiyor?

  Burada göründüğü gibi yazılım içinden lisans kısmından yeni lisans girebilirsiniz. Diğer yöntem My Kaspersky hesabınızdan ürününüze yeni lisansı girebilirsiniz.
   
  2- Yeni kodu hemen giriş yapmam gerekiyor mu?
   
  3- Eğer gerekmiyorsa en geç hangi tarihte bu girişi yapmam gerekir?
  Eğer yenileme lisansı almadıysanız en kısa zamanda etkinleştirmeye bakın. Yenileme lisansı ise lisans bitmeden veya bittiği gün ekleyebilirsiniz.
   
  4- Bu kodu giriş yaptıktan sonra geçerlilik tarihi 13gün sonra kullanmış olduğum programın süresi dolduktan sonra mı başlayacak, yoksa hemen mi geçerli olacaktır?
  Lisansı ne zaman sisteme veya programa girerseniz o zaman başlar. Yenileme ise zaten otomatik bittiğinde başlar sisteme kaydettiğinizde.
   
  5- Program yükseltmesi yaptığımda bir daha ki seneye yenileme zamanım geldiğinde aynı programı yenilemeyip bir önceki sene yani şu anda kullandığım programa dönüş yapabiliyor muyum?
  Bu sorunuz biraz karışık anlatmışsınız. Ancak Total sürümü 2019 şuan kullanıyorsanız, bir sonraki sene yine lisansı yenilerseniz yine Total sürümüne veya daha düşük İS ürününü etkinleştirebilirsiniz. Ancak tavsiyemiz Total kullanıyorsanuz Total kullanmaya devam edin. Eğer sürümden kasıt 2019, 2018 sürümleri ise 3 sene kuralı mevcut.
  2019 lisansı  aldıysanız bir sonraki gelecek 3 sürümü kullanabilirsiniz.

 3. İlk olarak Türkçenizi düzeltmeniz gerekiyor. İngilizce bölümüne gidip yazarsanız Türkçe insan çıkmaması normaldir. Türkçe bölümünü kontrol edip bulsaydınız veya Kaspersky kendi sitesinden destek kısmına girip forum tıklasaydınız zaten buradan olacaktır. Bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayın.

  İkinci olarak kullanmayı bilmediğiniz program hakkında yine yorum yapıyorsunuz. Programın bir hatası yok milyonlarca kişi kullanıyor bir sorun yaşıyorsanız bu sizin ve sisteminizle alakalıdır.

  Üçüncü olarak sorununuzu detaylı açıklayacak şekilde konuya yazmamışsınız sorun ne daha belli değil. Sorunu doğru düzgün belirtip hata alıyorsanız hata verilerini paylaşın. Altta verilen linkte yazanları da uygulayıp dosyayı paylaşın.

  https://support.kaspersky.com/3632#block1


 4. Daha detaylı bilgi vermelisiniz. Parola dediğiniz nedir? My Kaspersky şifresi mi? My Kaspersky şifresi değil ise My Kaspersky içinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

  My Kaspersky şifresini bilmiyor iseniz Facebook ile önceden üyelik almadıysanız, mail adresiniz doğru ve ulaşılabilir durumda ise Chrome tarayıcısından eklenti olmadan bu adrese gidip "Parolanızı mı unuttunuz?" bağlantısına basın.

  https://my.kaspersky.com/

  Size 24 saat içinde mail ile bildirilecektir verdiğiniz bilgiler doğru ise. Yine de gelmez veya sitede hata oluşur ise Mozilla tarayıcı ile VPN benzeri bir şey olmadan talebinizi tekrar gönderin.

   


 5. Kaspersky parolası başlıkları:

  https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/70756.htm

  https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/70293.htm

  https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/101735.htm

  _________

  Ebenveyn Denetim parolası:

  https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/68584.htm

   

  İkisi farklı parolalar gerektirir. İkisinden birini yanlış kısma yazıyorsunuz büyük ihtimal. İnternete dediğiniz kısım My Kaspersky şifresi de olabilir veya Ebeveyn denetim parolasını da giriyor olabilirsiniz Ancak Kaspersky etkileşimli parola değildir girdiğiniz.

  Verilen linkleri iyice okuyup inceleyin. Önceki parolaları girmeyi deneyiniz.


 6. 11 hours ago, Watatic said:

  Eh, yukarıda belirtilen dosyayı kullandım ve Rufus kullanarak bir USB sürücü oluşturdum. USB'den başlattım ve tüm hacimleri taradım. Tarama yaklaşık 4 saat sürdü. Hiçbir mesaj veya uyarı görünmedi, basitçe sona erdi. "Rapora" baktığımda sadece Scan'in başladığı ve Scan Ended olduğu zamanlar yazıyor. "Ayrıntıları" tıkladığımda, bir kez daha Yeterli Bellek Yok diyen bir ekran elde ediyorum. USB'de 8 gig bellek var ve RAM 3 gig, neredeyse her şey için yeterli gibi görünüyor, öyle değil mi?

  Sanırım endişem, bilgisayarın virüs bulaşmadığını nasıl bilebilirim? Tarama, Sorun Bulunamadı veya Dosya Yok Etkilenmedi. Yeterli Bellek Yok dışında sonuçlar hakkında hiçbir şey söylemiyor. yani, taramanın başarılı olup olmadığını ve virüs bulunmadığını veya KRD'nin çalışma şeklini bozan ve gerçek sonuçları gizleyen virüsler olup olmadığını nasıl anlarım?

  The last mentioned link mentioned above is already mentioned.

  If the result of the scan has not been detected, it indicates that it is not malware.

×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.