Jump to content

Recommended Posts

ürünü çalıştırdığım zaman opera web browserın icinde bukunan vpn eklentisi calısmıyor ve bu yüzden anti virüsü kapatmak zorunda kalıyorum. Bunun bir çözümü var mı

On 1/4/2017 at 12:19 AM, murat5038 said:

İki adet VPN kullanılmaz da o yüzden bağlantı sorunu yaşıyorsunuz.

https://help.kaspersky.com/VPNWin/1.0/tr-TR/126993.htm

https://help.kaspersky.com/Kis/2017/tr-TR/127185.htm

Denetim masasından Secure connection'u kaldırın, eğer opera vpn kullanmak istiyorsanız. Sonrasında Kaspersky ayarlarından secure connect'i kapatın(kapanmamış ise).

KIS 2018'de yaşadığım bu sorun için söylediğiniz adımları uygulamama rağmen bağlantı sağlanamıyor. Destek bölümüne de danıştım. Ayarlar > Ek > Ağ > "Kriptolu bağlantıları tarama"mayı seçmemi söylediler fakat bunu seçince de ekteki uyarı mesajı çıktı. Bir çok özelliğin devre dışı kalacağını söylüyor. Bu şekilde kullanmak istemediğimi belirttim. KIS 2017'de sorunsuz çalışıyordu. Onlar da AR-GE bölümüne ileteceklerini söyledi. Şimdilik bir çözümü yok sanırım?

kis.jpg

Edited by KyLeGs

Söylenenleri yaptıysanız denetim masasında Kaspersky yazılımlarının fotosunu paylaşın. Söylenildiği şekilde işaretleyip devam edin.

В ‎27‎.‎12‎.‎2017 в 12:18, Mefodys сказал:

Здравствуйте,

1. По ситуации с Opera VPN: Заведен баг по ситуации - 1933110. Ожидаем ответа от разработчиков.

В качестве временного решения: 

Добавьте следующие адреса в исключения для проверки трафика (Настройка – Дополнительно – Сеть – Настроить исключения):

api.sec-tunnel.com

и один (или несколько) следующих адресов:

default0.sec-tunnel.com

default1.sec-tunnel.com

default2.sec-tunnel.com

..

и так далее до

default43.sec-tunnel.com

2. По ситуации с YandexAccess: Можно также попробовать отключить проверку защищенных соединений в продукте. Для более точечного решения, нужно собрать трассировку с перезапуском браузера и воспроизведением ситуации.

Çünkü güvenliler listesine eklediniz. VPN'den gelecek saldırıları taramıyor şuan. Sorun düzeldiğinde güvenli listesinden çıkarın.

Можно не удалять из исключений. Когда проблема будет решена, эти исключения будут просто добавлены в саму программу. Пользователь их не сможет видеть. VPN подключение проверяться не будет.

googl translate :

İstisnalardan silemezsiniz. Sorun çözüldüğünde, bu istisnalar programın kendisine eklenecektir. Kullanıcı bunları göremez. VPN bağlantısı test edilmeyecektir.

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.