Jump to content

ByAdmin

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

About ByAdmin

 • Rank
  Candidate

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tahmin ettiğim gibi sorunu buldum. Ben bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda uyku moduna alıyorum, sabahleyinde 18dk kullandıktan sonra uyku moduna aldım ve şuan açıp baktığımda geçen süreyide internet kullanılmış gibi hesaplıyor ve interneti engelliyor kis.
 2. Orada harcanan süre 3:34 gösteriyor ama. Üstelik aynı sorunu geçen haftada yaşadım. Yukarıda dedğiniz gibi bilgisayar kullanımına dikkat ettim ama geçen hafta yaşadığım sıkıntıda sabah bilgisayarı açtığımda da hiç kullanmadığım halde aynı sorunla karşılaşmıştım. Tahminim sorun hafta sonu sıkıntısıyla ilgili. Yani cumartesi-pazarı tek gün gibi görüp pazar günü 2 saat kullanıldığını algılayıp engellediği. Büyük ihtimal bu haftada yaşarım aynı sorunu, o zaman biraz daha dikkat eder duruma göre mesajı güncellerim.
 3. Ebebeyn denetimini günlük bilgisayar ve internet için 2 saat olarak sınırladım bu süre aşılmadığı halde özellikle hafta sonları erişim sorunu yaşıyorum. Ekran görüntüleri aşağıdadır.
 4. 1. linkteki ayar tamam ancak 2. linkteki ayarda Application Control/Manage Applicationsa tıkladığımızda ekran açılması gerek ama bende o kısım açılmıyor. Win 10 Pro kullanıyorum.
 5. Win 10 Pro bilgisayarıma Kis 2017 ingilizce versiyonu yükledim (TR de henüz çıkmadı zaten). 1-2 programı güvenli olarak eklemek istiyorum. Yanlış yeremi bakıyorum bilemiyorum ama, Ayarlar/Application Control kısmındaki Manage Resources e tıklıyorum ama hiçbirşekilde menü açılmıyor. (Buradan yapılıyor diye biliyorum). Bilgisayarı yeniden kapatıp açtım ama hiçbir şekilde orası açılmıyor. Yada nereden yapılıyorsa yardımcı olurmusunuz.
 6. Yayınlanan kis16.0.0.614 sürümünün skin klasörünü nereden bulabiliriz. İngilizce versiyon kurulu ve tekrar kurmadan türkçeye çevirmek istiyorum.
 7. Evet 2013 farklı bir bilgisayarda kurulu. Zaten bu sorun güncel olan 15.02.361 versiyonunda var, format öncesi kullandığım versiyon olan 15.01 de bu sıkıntı yoktu. Edit; Format öncesi 15.01 den 15.02 ye yükselttikten sonrada bu problem başlamıştı. Başka bir sebepten kaynaklı olduğunu düşünüyordum, ufak tefek bazı sorunlarımda olunca format atarım düzelir dedim ama olmadı.
 8. Windows 7 Sp1li bilgisayarımda kurulu olan onedrive bulut uygulaması normal çalışıyor, senkronizede yapıyor ancak program ile işlemi tamamlayıp çıkış dedikten sonra onedrive uygulaması kendi kendine tekrar başlatılıyor. Onedrive uygulaması kis de güvenilir listesinde ama neden bu şekilde sorun yapıyor anlayamadım. Problem kesinlikle kaspersky dan kaynaklanıyor başka bir sebep olamaz. Evde kullandığım aynı sürüm windows 7 ve Kis 2013 te sorun yok. Aynı şekilde aynı bilgisayarda daha önce kullandığım 2015 15.01 versiyonunda bu problem yoktu, bu kis sürümüne yükselttikten sonra bu sorun başladı.
 9. Firefox içerisine Kis tarafından yüklenen eklentiler nedeniyle kurumda kullandığımız web programında küçük açılan pencerelerin görüntülenmesinde sıkıntı yaşıyoruz. Daha önceki Kis versiyonunda sorun yoktu, aynı şekilde şuan chrome tarayıcı ile denediğimde bir sorunla karşılaşmıyorum. Bu Kis tarafından yüklenen eklentileri etkisizleştir desemde Firefoxu yeniden açtığımda etkisizleştirme işe yaramıyor. Bu firefox eklentilerin Kis tarafından kullanılmamasını nasıl sağlayabilirim.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.