Jump to content

sürekli "plugins_nms.exe" hatasıyla karşılaşıyorum

Korhan

Recommended Posts

Kullandığım Windows sürümü Windows 10 Pro 64 Bit 22H2'dir. Kaspersky Plus yazılımım var ve sürümü 21.15.8.493. 

My Kaspersky mevcut abonelik durumum 

Abonelik: Etkin

Son kullanma tarihi: Kas 04, 2024

Son 3 haftadır sürekli "plugins_nms.exe" hatasıyla karşılaşıyorum. Bu hata kodu, PC'yi her kapatmaya çalıştığımda zaman görünüyor ve donup kalıyor bir süre sonra "yine de kapat" tıkladığımda kapanıyor. Arada da aşağıda ekran görüntüsünü paylaştığım hata mesajını veriyor.

Aynı zamanda PC kullanırken Windows Güvenliği, pop-up uyarısı olarak sürekli olarak "virüsten korumayı aç" bildirimini veriyor. Ve sağ alttan kontrol ettiğimde Kaspersky Plus koruma yazılımının aktif olmadığını ve kapatıldığını görüyorum. Kaspersky Plus ürünümü tekrar manuel olarak çalıştırmam gerekiyor.

Ancak bu kalıcı bir çözüm değil çünkü 5-10 dakika sonra tekrar aynı pop-up uyarısını alıyorum ve sağ alttan kontrol ettiğimde Kaspersky Plus'ın tekrar çalışmadığı görünüyor. Kaspersky Plus korumam sürekli kendini devre dışı bırakıyor ve korumasız kalıyorum. Sevdiğim ve güvendiğim Kaspersky Plus ürünümü maalesef artık kullanamıyorum. Bu da kendimi tehlikede hissetmeme neden oluyor.

Ayrıca Kaspersky Plus'ı kaldırıp tekrar takılıp kalmaktan da korkuyorum. Çünkü satın aldığım ürün anahtarını tekrar nasıl girip, mevcut üyeliğimi kaybetmeden nasıl devam edeceğimi, bu süreçleri tam bilmiyorum.

Yazılımımı kaldırmaya gerek kalmadan bu sorunu çözmenin bir yolu var mı?

Lütfen bu konuda bana yardım edin. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Kaspersky hata kodu.jpg

Edited by Korhan

Merhaba Kaspersky foruma hoşgeldiniz.

Güzelce hatayı açıkça paylaşmışssınız tebrikler 🙂

İlk olarak temiz önyükleme yapıp, sistemde gereksiz yazılım ve güvenlik yazılımı gibi şeyleri kaldırın varsa.

https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/windows-ta-temiz-önyükleme-gerçekleştirme-da2f9573-6eec-00ad-2f8a-a97a1807f3dd

Burayı okuyarak Kaspersky kaldırıp güncel olan sürümü yükleyin:

https://support.kaspersky.com/help/Kaspersky/Win21.15/tr-TR/43539.htm

My Kaspersky hesabınızla kaydedip, kaldırırken ilgili kaydetme seçeniğinde abonelik seçili olursa lisansınızı kabetmezsiniz.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...