Jump to content

murat5038

Moderators
 • Posts

  218
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by murat5038

 1. Eğer SSL sertifikası sağlam ise güvenli bir banka ise göz ardı etmek için güvenilenlere ekleyebilir veya şifrelenmiş bağlantıları taramayı devre dışı bırakabilirsiniz. https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/157530.htm
 2. murat5038

  Donma

  Satın alma lisans işlemlerini telefon veya My Kaspersky üzerinden talep açıp sorabilirsiniz. Cihazınızın performansı ve bir çok etken bunlara sebep olabilir. Geri bildirim olarak da talebinizi iletebilirsiniz kayıt açtığınızda.
 3. MS Windows 11 kullanıcıları 10 Mayıs'ta KB5013943'ü yayınlandı, bu güncellemeyi yüklendikten sonra Net 3.5'i devre dışı bırakabilir ve kullanıcı Kaspersky ürününü başlatamaz veya ürünü yükleme/kaldırma konusunda sorun yaşayabilir. Geçici çözüm için aşağıdaki adımları ugulamanız gerekir. 2 seçenekden biri ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.(Birini yapmanız yeterlidir) https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/framework/install/dotnet-35-windows#enable-the-net-framework-35-in-control-panel Arama kısmına cmd yazıp, sağ tıklayıp yönetici olarak cmd çalıştırın, dism /online /enable-feature /featurename:netfx3 /all dism /online /enable-feature /featurename:WCF-HTTP-Activation dism /online /enable-feature /featurename:WCF-NonHTTP-Activation Bu komutları sırası ile girin.
 4. Tespit edilen dosyayı bilmediğinizden bir şey söyleyemeyiz. AV, sezgisel olarak zararlı olabilir denmiş. Kesin olarak bir şey denemez. Şüpheli işlemleri olmuş olabilir. Dosyayı sadece indirip taratmak yeterli olmaz her zaman, açılması ve işlem yapması gerekebilir çoğu zararlı için.
 5. İlk olarakkuralları okumalydınız. Heralde bundan bahsediyorsunuz: https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/70787.htm
 6. murat5038

  Donma

  Windws 11 ile uyumludur. https://support.kaspersky.com/15806 https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/157530.htm Şifreli bağlantıları tarama seçip kaydedin. Bilgisayarı kapatıp açın tekrar kontrol edin. Güncel sürüm kullandığınızdan emin olun. Sorun devam ederse bunu uygulayın: Kaspersky > Ayarlar > Genel'i açın > Kendini savunmayı etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın. Saat simgesinin oradan Kaspersky'a sağ tıklayıp kapatın. C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP21.3 içine gidip report klasörünün içini silin. (Sürüm daha yükske ise 21.5 de yazabilir) Bilgisayarı yeniden başlatın, Kaspersk açıp, kapattığınız kendini savunmayı açın.
 7. Kaspersky varsayılan olarak MS mağazasını engellendiğine dair bildirim yok. Bu size özgü bir durum ki size yanlış bir tuşa basmış olabilirsiniz diye kuralları gözden geçirmizi engellediğiniz yazılım varsa kaldırabilmeniz için yol gösteriyoruz. Birden fazla kullanıcı genel bir sorun olduğunda zaten Kaspersky yetkilileri konu ile ilgileniyorlar.
 8. https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/201830.htm https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/201832.htm https://support.kaspersky.com/KIS/21.3/tr-TR/24749.htm Bunları okuyabilirsiniz.
 9. https://support.kaspersky.com/common/error/other/12489#block4 Buradan güvendiğiniz bir site ise, siteyi ekleyip o sitenin taranmasını atlayabilirsiniz. Bu işlem çözmez ise alttaki işlemi denyeebilirsiniz: https://support.kaspersky.com/KAV/21.3/tr-TR/201001.htm Şifrelenmiş bağlantıları tara kısmında ; Şifrelenmiş bağlantıları tarama. Koruma bileşenlerinden gelen talep üzerine şifrelenmiş bağlantıları tara. Seçerek durumu kontol edin.
 10. Buradan kısıtlı yardım verebiliriz dediğiniz işlemleri düzgün yaptıysanız bağlantı sağlaması gerekirdi. MY Kaspersky mailiniz ve hesabınız ile satın aldığınız mail aynı mı giriş yapılabiliyor mu kontrol edin bir tarayıcıdan. https://support.kaspersky.com/common/error/activation/13913#block1 https://support.kaspersky.com/common/error/activation/13913#block2 https://support.kaspersky.com/common/error/activation/13913#block3 https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/hosts-dosyasını-varsayılana-sıfırlama-c2a43f9d-e176-c6f3-e4ef-3500277a6dae Bu işlemleri uygulayıp düzelmez ise buradan E posta kısmından teknik destekden talep edebilirsiniz: https://support.kaspersky.com/tr/b2c/tr
 11. Sisteminizde zararlı var ise ürünlerimizden uygun olanını yükleyip tarama gerçekleştirebilirsiniz. https://www.kaspersky.com.tr/small-business-security İşletme büyüklüğünüzü bilmediğinizden, orta ölçekli şirketler için bu ürünlerimizden birini edinip server ve sistemleri tarama gerçekleştirebilirsiniz.
 12. My Kaspersky üzerinden Destek talebi açabilirsiniz.
 13. murat5038

  Lisans

  Lisans satın alma ve etkinleştirmelere My Kaspersky üzerinden veya telefon ile destek alabilirsiniz. https://support.kaspersky.com/tr/b2c/tr#contacts Burada lisansla değil lisansı etkinleştimede yaşanan yazılım sorunlarını çözmekteyiz. Diğer lisans sorunlarına belirttiğim yerlerden bilgi alabilirsiniz.
 14. Kaspersky raporunda zamansal sıralamaya göre zararlının engellendiği ve bulaştıysa kaldırıldığı belirtiliyorsa kaldırılmıştır. Sistemi çok defa kapatıp açmak sistem sorunlarına neden olur, Zararlı tespiti olduysa bunu takiben sistemde otomatik taramalar yapacaktır, bu yüzden fare ve sistemde yavaşlama hissedebilirsiniz. Taramaların bitmesini ortalama bir saat pc’de ağır işlem yapmadan kullanmanızı tavsiye ederim. Bu geçici bir durum büyük ihtimal ile, verilen başka bir bilgi olmadığından bunları söyleyebilirim.
 15. Windows sürümünüz güncel değil 21H2 yüklemeniz yararlı olur. En azından KB5010342 güncelleştirmesi yüklü olmalı. Bu durum güncel olmayan App ile kaynaklanması muhtemeldir, Kaspersky ile kullanıcı tarafından bir engelleme söz konusu değilse.
 16. https://support.kaspersky.com/KPM/Win9.2/tr-TR/156239.htm https://support.kaspersky.com/KPM/Win9.2/tr-TR/84996.htm Gördüğünüz gibi sadece tarayıcı ve uygulamalarını koruma altına almaktadır.
 17. https://support.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/96933.htm My Kaspersky hesabınızı mı unuttunuz, yoksa satın alma sayfası mı? MY Kaspersy şifresnizi biliyorsanız teknik destek talebi açıp satın alma mailinizi ve belgelerinizi yetkili ile paylaşıp durumu bildirin.
 18. murat5038

  RDP Sorunu

  https://support.kaspersky.com/15163#block2 Güvenlik duvarından uygulama ve portlara izin verebilirsiniz. Engelliyse oradan izinleri düzenleyebilirsiniz.
 19. Raporlar kısmında silindiğini söylüyorsa ve tam tarama sırasında da çıkmıyorsa silinmiştir.
 20. Maalesef toplu silme özelliği bulunmuyor. Buradan senkronu kapatıp elle girilmesi için ayaralayıp. https://support.kaspersky.com/KPM/Win9.2/tr-TR/85695.htm Buradan da içeri aktaracağınız tarayıcıyı seçip aktarabilirsiniz. https://support.kaspersky.com/KPM/Win9.2/tr-TR/91099.htm Toplu silme ile ilgili geri bildirimde bulunabilirsiniz iletişim kanallarından veya My Kaspersky hesabınızdan.
 21. İlk olarak VPN ile outlook sunucuları veya herhangi bir site, uygulama eğer farklı yerlerden girişi engellediyse girememeniz normaldir. Belirli bir site varsa sadece o sitenin yöneticisine durumu paylaşın. PDF indirdiğiniz dosyayı zaten Kaspersky güvenlik yazılımı kullanıyorsanız, zararlı varsa tespit edecektir standart ayarlarında. Güvenlik açıklarını tarayıp harici bir açıcı yazılım kullanıyorsanız onun da güncel olduğuna emin olun bu şekilde. Otomatik türkiye seçmesindeki sebeo daha yakın olduğunuz ve diğerleri daha yavaş bağlantı sağlama imkanı olduğundna yazılım seçiyor oalbilir. Yine de önceden bu tür durum yok ise Kaspersky teknik destek ile bir konuşabilirsiniz.
 22. Türkçe bölüme yazmışssınız. Türk iseniz düzgünce ne istediğinizi belirtin.
 23. Cihazınızda frklı bir güvenlik yazılımı veya VPN benzeri bir yazılım mevcut değil ise kaldırıp tekrar kurmayı bir deneyin. Ağ sürücülerinizi de güncelleyip kontrol edebilirsiniz. Sorun çözülmez ise My Kaspersky üzerinden teknik destek talebi açın. Son sürümü kullandığınıza emin olun.
 24. Kaspersky güncelleyin. Yanlış pozitif idi ve şu an algılamaması gerekir.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.