Jump to content

Kurulumda virüs hatası

jeanauthnan

Recommended Posts

Geçen hafta Small Office Security sürümümün süresi sona erince Total Security satın aldım. Yaptığım işlemler sırasıyla şunlar: 

1- Small Office Security programını kaldırdım. Garanti olsun diye Kaspersky Removal Tool’u kullandım. 

2- Total Security kurmaya çalışırken yarıda kalıp “bilgisayarınızda virüs olabilir” uyarısı verince uyarı penceresi üzerindeki talimatlardan Kaspersky Virus Removal Tool’u indirip bilgisayarı tarattım. 1 tehdit algılayıp kaldırdı. 

3- Yeni aynı hatayı alınca aynı hata penceresi üzerinden Kaspersky Free Rescue Disc iso dosyasını indirip flash disk’e yazdırıp bilgisayarı açılışta taradım. Bir tehdit bulamadı. 

4- Yine hata alınca CCleaner ve Malwarebytes programları ile de tarama gerçekleştirdim. Taramadan sonra bu programları kaldırdım. Bunlar da bir tehdit bulamadı. 

Aldığım hata: 

Bu aracı bilen biri önermediği taktirde kullanmamalıydınız.

https://support.kaspersky.com/common/uninstall/1464#block5

Yazılımı yönetici olarak çalıştırıp yönergelere uygun olarak KSOS için kullandığınız sürümü seçip güvenli modda kaldırın.

Ardından yazılımı tekrar yönetici olarak çalıştırıp KTS olan sürümü seçip kaldırın.

Temiz önyükleme işlemi yapıp buradan KTS olanı indiirp yükleyin.

Link

Gelen hata ekranındaki yönergeleri izledim sadece. Oradaki uyarıyı öneri olarak düşündüm doğal olarak. 

Dediğiniz işlemleri yaptım ve aynı hatayı almaya devam ediyorum.  Kaldırma işlemlerini güvenli modda yaptım. Yine verdiğiniz linkten programı indirip kurmaya çalıştım. Bir değişiklik olmadı maalesef. 

Sistemde farklı bir AV veya güvenlik yazılımı varsa kaldırın. Bunun dışında sisteminiz hakkında detaylı bilgi isteyemiyoruz gizlilik kuralları gereği. Bu yüzden, bu şekilde de çözülmez ise My Kaspersky üzerinden destek talebi açıp burumu bildirmeniz gerekiyor.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...