Jump to content

Donanım sanallaştırma desteği devre dışı. [MOVED]

Kaspersky User Turkey

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Benim de BIOS’tan SVM Mode seçeneğim açık. Ben de bu hatayı alıyorum.

Kullandığınız sistem kullandığınız AV ve sürümü vb. hiç bildirmediğinizden açık olduğuna dair de bir veri paylaşmadığınızdan yardım edemeyiz. Sanallaştırma açık olduğunda etkin olur.

Etkin değil diyorsa etkin değildir veya düzgün boot ayarları yapılmamıştır.

https://support.kaspersky.com/us/common/safemoney/13713

Burayı okuyup açılmama nedenlerine de bakabilirsiniz. Düzeltemezseniz sanallaştırma ile ilgili anakart üreticinizle iletişim kurabilirsiniz.

Benim de BIOS’tan SVM Mode seçeneğim açık. Ben de bu hatayı alıyorum.

Kullandığınız sistem kullandığınız AV ve sürümü vb. hiç bildirmediğinizden açık olduğuna dair de bir veri paylaşmadığınızdan yardım edemeyiz. Sanallaştırma açık olduğunda etkin olur.

Etkin değil diyorsa etkin değildir veya düzgün boot ayarları yapılmamıştır.

https://support.kaspersky.com/us/common/safemoney/13713

Burayı okuyup açılmama nedenlerine de bakabilirsiniz. Düzeltemezseniz sanallaştırma ile ilgili anakart üreticinizle iletişim kurabilirsiniz.

Evet kusura bakmayın bilgi vermemişim.

Ryzen 5 3600

MSI B450 Tomahawk MAX

16 GB DDR4 RAM

RX 560

Windows 10 PRO - 20H2 19042.928

Kaspersky Total Security - 21.2.16.590

Etkin gözüküyor. 

Verdiğiniz bağlantıdaki şeyleri denedim. Sonuç aynı.

Aynı hatayı aldığınızı söylediniz ancak aynı hata veya uyarı değil bu. Verdiğim bağlantıyı iyi okumamışsınız. Sanalaştırma etkin ancak uyarıda yazdığı gibi işletim sisteminden kaynaklı bir sorun var.

Verdiğim bağlantıda belirtilen özelliklerin kapalı mı açık mı olduğunu kontrol edin.

Aynı hatayı aldığınızı söylediniz ancak aynı hata veya uyarı değil bu. Verdiğim bağlantıyı iyi okumamışsınız. Sanalaştırma etkin ancak uyarıda yazdığı gibi işletim sisteminden kaynaklı bir sorun var.

Verdiğim bağlantıda belirtilen özelliklerin kapalı mı açık mı olduğunu kontrol edin.

Dalgınım biraz, farketmemişim aynı olmadığını kusura bakmayın. Fakat, verdiğiniz bağlantıdaki şeyleri kontrol ettim. Her şey olması gerektiği gibi.

Sistemde Wmware, Virtualbox programı kurulu mu?

Sistem özelliklerini açıp, Hyper V açık mı kapalı mı görsel paylaşın?

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/security/identity-protection/credential-guard/credential-guard-manage

Bunun açık olup olmadığını görsel olarak paylaşın.

Hyper-V etkin.

Sandboxie-plus vardı, kaldırdım.

Verdiğiniz bağlantıdaki ayar, devre dışı.

Fakat aynı uyarıyı veriyor Kaspersky.

Ek olarak, Microsoft Defender Application Guard ve bellek bütünlüğü de devre dışı.

Hyper-V etkin.

İşareti kaldırıp tamam tıklayın. Sorun hala düzelmezse buradan dosya isteyemediğimiz için teknik desteğe başvurmanız gerekir.

Olmadı hocam hâlâ. Tamamdır, dediğiniz gibi teknik desteğe başvuracağım. Teşekkür ederim.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...