Jump to content

Tek Tıklama İle Tarayıcı Dışındaki Kullanıcı Bilgilerini Girme


Gunner

Recommended Posts

Hızlı kısayol tuşu bilgileri araması bölümüne (Ek-ayarlar-gelişmiş sekmesindeki) yeni bir tuş kombinasyonu atansa, örneğin Shift+Enter gibi, ve bu kombinasyon hem kullanıcı adını hem de şifreyi girse güzel olur diye düşünüyorum. Bunu yapmak için Parola Yöneticisinin uygulamalara entegre olmasına gerek yok. Shift+Enter den sonra basitçe önce kullanıcı adını girecek sonra tab tuşuna basıp şifresini girecek. Bunun güzel bir çözüm olacağına inanıyorum.

Böyle bir özellik gelene kadar diğer kullanıcı arkadaşlara bu kombinasyonları otomatik olarak yapacak bir makro ayarlamalarını önerebilirim.
Teşekkürler

English
Filling user information in applications with a click

 

I think it would be nice if a new key combination is assigned to the quick hotkey information search section (in the Additional-settings-advanced tab), for example Shift+Enter, and this combination enters both the username and password. Password Manager does not need to be integrated into apps to do this. After Shift+Enter, it will simply enter the username, then press the tab key and enter the password. I believe this will be a good solution.

 

Until such a feature comes, I can recommend other users to set up a macro that will make these combinations automatically. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now


×
×
  • Create New...