Jump to content

Web antivirüsü sonuç açıklaması hakkında soru

Osman0090
Go to solution Solved by murat5038,

Recommended Posts

Merhaba, bugün kardeşimin kullandığı diz üstü bilgisayarda kaspersky ücretsiz versiyonu bulunmakta benim sorum şu şekilde kardeşim diz üstünü kullandıktan sonra bende virüs taraması ve güncellemeleri kontrol etmek için kaspersky kontrol ediyordum. Ayrıntılı rapor kısmına da kontrol etmek için baktığımda web antivirüs kısmında sarı ünlem ile yazan bir uyarı vardı. Olay daha önce açılmış zararlı bağlantı tespit edildi şeklinde yazıyordu. Sonuç kısmına baktığımda ise;

Sonuç açıklaması: İşlenmedi

Şeklinde yazıyordu. Ben sonuç açıklamasını tam olarak anlayamadım yani bu durumda bu olayı kaspersky web antivirüs durdurduğunu mu düşünmem lazım yoksa başka bir anlama mı geliyor, tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

• Solution

Pencere bağlığında yazdığı gibi daha önce girdiğiniz bir siteden reklam sitesine bağlı veren java scripti Web kalkanı zararlı olarak tespit etmiş ancak öncesinde buna izin vermiş olabilirsiniz. İzin vermediyseniz çıkan uyarıyadaki butonlardan birine basmadıysanız işlem yapılmamış.

İstisnalar listesinde tespit edilen site varsa istisnalardan çıkartın. Chrome geçmişini temizleyip kullanabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Tarayıcı geçmişini dediğiniz gibi temizledim. İstisnalar kısmına baktığımda ise herhangi bir şey yoktu. Geçmiş raporları kontrol ettiğimde ise engellenen web virüslerini gördüm. Tarama yaptığımda ise bir zararlı ile karşılaşmadım. Tekrardan teşekkür ederim

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...