Jump to content

Trojan virüsü hala bilgisayarımda mı?

atillagoktuna
Go to solution Solved by murat5038,

Recommended Posts

Bir arkadaşım ile beraber oynamak için eskiden sorun çıkarmadığını düşündüğüm bir oyunu, artık satışı bulunmadığı için korsan indirme yoluyla yükledim. Daha sonrasında içimde bir şüphe belirdi ve antivirüs programı olarak forumlarda önerilen Kaspersky'ı indirdim. Tam tarama yapmadan önce oyunun RAR dosyasını tarattım, trojan virüsü olduğunu ortaya çıkardı ve sanırsam virüsün dosyadan temizlenemeyeceği mesajını aldım. Tam tarama yaptım ve bilgisayarımda da trojan virüsü olduğunu farkettim. Şuanda işlem geçmişimde 2 adet mesaj var ve ilk gelen kırmızı uyarılı mesajda temizlemenin mümkün olmadığı, diğer mesajlarda ise nesnenin silindiği yazıyordu. Hangisinin dosyanın, hangisinin bilgisayarın içindeki virüs olduğunu tam anlayamadığım için destek kısmında denk geldiğim forumdan bilgi almaya karar verdim. Ekleri aşağıya Screenshot olarak bıraktım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim

Ekran görüntüsü 2024-03-11 063608.png

Ekran görüntüsü 2024-03-11 063600.png

Ekran görüntüsü 2024-03-11 063552.png

Ekran görüntüsü 2024-03-11 063532.png

Edited by atillagoktuna

• Solution

Sorun yok dosya zaman damgalarına göre silinmiş gözüküyor. Temizlik ile silinmek ayrı işlemlerdir. Temizlemeyi başaramdığı için silme yoluna gitmiş AV, o yüzden bulaşmadan silmiş. Kaspersky aktif olduğu sürece sizi korur merak etmeyin.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...