Jump to content

startup.exe açılmama sorunu.

Go to solution Solved by huseyineneserturk,

Recommended Posts

Bilgisayarımdaki tüm .net framework ve uptade güncellemelerini yapmış olmama rağmen premium üyeliğimin bulunduğu Kaspersky uygulamasını bir türlü kuramıyorum. Teknik ekiple de iletişime geçtim ve dönüş sağlanmadı. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Murat Bey Merhaba, Hüseyin Bey'in probleminin çözümü umarım budur. Fakat bu konuda daha önce başlıkta açmıştım. Orada da belirttim. Format dahil önerilen tüm yolları denedim. Son olarak cmd üzerinden komut ile yüklemem istendi onu da yaptım. Şimdi yazdığınız öneri ise bambaşka.  Biz alt tarafı ürün satın almış olan tüketicileriz. Olay görüntüleyicisi kullanmayı eminim ben dahil bir çok tüketici bilmiyordur. Sayısız uygulama kurup siliyoruz, hiç birinde böyle problemler yok iken neden ısrarla bizim bilgisayarlarımızda bir sorun varmış gibi çözüm önerileri sunuluyor gerçekten anlamadım.  

Yardımlarınız çok kıymetli, bu konuda saygı duyuyorum fakat bilginiz olsun diye söylüyorum, çarşamba günü Kaspersky Türkiye ile görüştüğümde setup dosyasındaki hatanın farkında olduklarını, bu konuda çok sayıda çağrı ve kayıt aldıklarını, dosyanın düzeltilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ilettiler. Sorunun bizim bilgisayarlarda değil, setup dosyasının kendisinde olduğunu bizzat çağrı merkezi kayıtlı çağrıda belirtti. Tabi bu durum parasını verdiğimiz ürünü kullanamıyor olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Maalesef Kaspersky Türkiye'nin çalışmayan bir dosya için satış yapmaya devam etmesi ilginç geliyor. Kendilerine instagram dahil bir çok kanaldan yazdım ama maalesef dönüş yapılmadı. 

Dün son çare olarak Kaspersky kurucu başkanı Eugene Kaspersky'e mail ile yaşadığım tüm süreci özetledim. Umuyorum artık farkına varabilir birileri yaşadığımız sorunun. 

teşekkürler,

1 hour ago, Ercument said:

çarşamba günü Kaspersky Türkiye ile görüştüğümde setup dosyasındaki hatanın farkında olduklarını, bu konuda çok sayıda çağrı ve kayıt aldıklarını, dosyanın düzeltilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ilettiler.

Yani cevabı verilmiş zaten? Yeni gelecek olan setup dosyası ile kurulum gerçekleşecek.

Benim istediğim sorunun nereden kaynaklandığını bulmak için sizlerden ek bilgi idi. Bunu oradaki yetkili de dediği gibi biliyoruz zaten. Yeni olan güncellemelerle sorunlar çıkabiliyor ve bu güncelleme sadece Kaspersky ile ilgili olmuyor. Windows güncelliğinde veya herhangi bir OS dosyasındaki değişiklik bile sorunlara neden olabiliyor. Uyum için güncellemeler gerçekleşiyor.

Merhaba, Evet soruma cevap verildi. ama buradaki şikayet konusu günlerdir setup dosyasının çalışmaması. Neden 15 gündür bekliyorum ben mesela? Size göre bu bir problem değil mi? Bu zamana kadar açılan bütün başlıkları gözden geçirdim. Hiç bir alanda setup dosyasının yenisinin geleceğine dair bir bilgi paylaşılmamış. Şu an ben konusunu açtığımda bu bilgiyi paylaştınız. En büyük firmalar bile teknik olarak sorun yaşar bunu anlarız, şikayetimiz bunun günlerdir sürüyor olması, kimsenin bilgi verme ihtiyacı hissetmeden açtığımız kayıtlara yanıt vermemesi. Zar zor çağrı merkezine ulaştığımızda da sorun bizden kaynaklanıyor denmesi ama bunun hiç bir alanda bilgilendirme olarak paylaşılmaması. 

16 hours ago, Ercument said:

kimsenin bilgi verme ihtiyacı hissetmeden açtığımız kayıtlara yanıt vermemesi.

Yanıt size teknik ekip zaten vermiş. Bu tür sorunları olanları teknik ekibe yönlendirip size verilen cevapları onlara de veriyorlar.

Burada bilindik sorun harici farklı sorun yaşayanlar ayırt etmeye çalışıyoruz.

Öncelikle Ercüment bey ve Murat bey cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Sürecim şu anda Ercüment beye benzer şekilde ilerlemekte. Söylenen yöntemlere ek olarak farklı şeyler de denesem de asla işe yaramadı. Temiz bir patch için beklemek zorundayız gibi görünüyor. Keşke firma farklı forum sitelerine bile taşınan, aynı konudan bir sürü şikayetçinin olduğu bu husus için genel bir duyuru yapsaydı. Herkesle tek tek mailleşerek aynı sonuca vardırmak yerine genel bir duyuru yaparak en azından mail trafiği azaltılabilirdi. 

Ek olarak söylemiş olduğunuz yöntemleri de uygulayıp teknik ekibe bildirmiştim. Olumlu sonuç çıkmadı maalesef Murat bey.  Tekrardan teşekkür ederim yardımınız için.

11 hours ago, huseyineneserturk said:

Herkesle tek tek mailleşerek aynı sonuca vardırmak yerine genel bir duyuru yaparak en azından mail trafiği azaltılabilirdi. 

Sürümler ülkelere göre belirlendiği için diğer ülkelerde benzer raporlamalar gelmediği için böyle bir duyuru yapılmaz.

Türkiye sürümünde olan geçici bir sorundu ve düzeltiliyor. Her zaman olabilecek şey bunlar en kısa sürede çözülecektir çözülmeyenler de güncel sürümleri ve güncelelmeleri takipte aklmanız gerekli.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...