Jump to content

Microsoft.net framework başlatılamadı lütfen yeniden yüklemeyi deneyin

kara00

Recommended Posts

Kaspersky startup.exe i indirdim kurulumu yaptım. Ancak kurulum sonrası uygulama açılmıyor, ilgili hatayı alıyorum.

lk0AyndhRjG2gWnotYhtmg.thumb.jpg.9eb33cf89d0a9ac87b8ea11cd70df0e2.jpg

Windows özellikleri bölümü : 

7jTkWNlKTEezMSmcxEH.thumb.jpg.2b2dae04b0a3b0fc7a22e1aea6c0f33b.jpg

Forumda benzer bir konu ve önerge mevcut uyguladım ancak halen bir çözüm sağlayamadım. 2 gündür çözmeye çalışıyorum.

MS Windows 11 kullanıcıları 10 Mayıs'ta KB5013943'ü yayınlandı, bu güncellemeyi yüklendikten sonra Net 3.5'i devre dışı bırakabilir ve kullanıcı Kaspersky ürününü başlatamaz veya ürünü yükleme/kaldırma konusunda sorun yaşayabilir. Geçici çözüm için aşağıdaki adımları ugulamanız gerekir.

2 seçenekden biri ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.(Birini yapmanız yeterlidir)

https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/framework/install/dotnet-35-windows#enable-the-net-framework-35-in-control-panel
Arama kısmına cmd yazıp, sağ tıklayıp yönetici olarak cmd çalıştırın,
dism /online /enable-feature /featurename:netfx3 /all

dism /online /enable-feature /featurename:WCF-HTTP-Activation

dism /online /enable-feature /featurename:WCF-NonHTTP-Activation

Bu komutları sırası ile girin.

• The title was changed to Microsoft.net framework başlatılamadı lütfen yeniden yüklemeyi deneyin

Burada da benzer durum var.

https://support.kaspersky.com/common/error/installation/11682

Buraan repari aracını indiirp onarmayı deneyin. Başarısız olursanız win 10/11 olan kısmda Desktop runtime indirip kurmayı deneyin.

Sorununuz hala devam ederse My Kaspersky hesabınızla destek kaydı oluşturun. Bu genelde Windows kaynaklı sorundan oluşmaktadır, bu yüzden Microsoft forumda da sorunuzu iletebilirsiniz.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...