Jump to content

KasperSky Win32.SEPEH.gen

Eren Kaya

Recommended Posts

Merhaba kaspersky premium kullanıcısıyım ancak. Sistemimde virüs var mı emin olmak için başka bir av yükledim. Virüs olmadığına emin olduktan sonra diğer avleri sildim ve sistemi yeniden başlattım. Kaspersky Trojan.Win32.SEPEH.gen virüsü tespit etti ancak dosya konumuna git dediğimde dosya konumuna gitmedi. Acaba yanlış bir sonuç çıkarmış veya av kalıntılarından dolayı olmuş olabilir mi? Yoksa gerçekten sistemde hala virüs var mı yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kafayı sıyırmak üzereyim. Şu an yine malwarebyte, eset ve kaspersky ile tarama yaptım ancak herhangi bir virüs bulamadı. Kaspersky da tam taramada virüs bulamadı ama yine de endişeliyim. Virüsün tam detayı aşağıdaki gibi çıktı. (Ek olarak kaspersky ile çöz dediğimde çözdü ama tekrar çıkmıştı emin olmak için nortonu tekrar yükleyip sildim yine aynısı oldu ama tekrar denediğimde virüs bulmadı.)

Olay: Kötü amaçlı nesne tespit edildi
Kullanıcı: ****\***
Kullanıcı tipi: Etkin kullanıcı
Bileşen: Virüs Taraması
Sonuç: Tespit edildi
Sonuç açıklaması: Tespit edildi
Tür: Truva atı
Ad: MEM:Trojan.Win32.SEPEH.gen
Doğruluk: Tam
Tehdit düzeyi: Yüksek
Nesne türü: Dosya
Nesne adı: System Memory
Neden: Uzman analizi
Veritabanlarının sürüm tarihi: Bugün, 15.06.2023 04:19:00

Edited by Eren Kaya

Farklı AV yüklemeleri bu tür kararrız tespitlere neden olacağını bir çok yerde bildirilmiştir.

Bellek içeriğinden oynatılan kod olduğundan dosya konumu belirtilmez. Çöz denildiğinde çözdüyse sorun yok. AV güveniniz yok ise farklı AV kullanmanızı tavsiye ederim. Birden fazla AV kullanımı sistemi de kararsızlaştıracağını bildiririm.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...