Jump to content

Kaspersky Rescue Disk, Graphic mode Siyah Ekran

Hamide
Go to solution Solved by Hamide,

Recommended Posts

Kaspersky antivirüs sürekli kendi kendine siliniyordu internette çözüm aradım ve "Kaspersky Rescue Disk" yoluyla uygulanan bir çözüm buldum tüm adımları yaptım ancak "Graphic Mode"u seçtiğimde kullanıcı sözleşmesi gelmesi gerekirken sadece siyah ekran var yaklaşık yarım saattir bekliyorum düzelmiyor çözüm de bulamadım yardım edin lütfenn

Edited by Hamide

Cihazınız çok eski ise bu tür durumlar olabilir. Farklı USB noktasına veya farklı USB bellek ile deneyebilirsiniz. BIOS ayarlarınızı doğru yaptığınıza emin olun.

Kaspersky kendi kendine ne zmandan beri, ne yaşandıktan sonra olmaya başladı ne akdar süre önce kullanmaya başladınız? Kullandığınız ürün nedir? Windows sürümünüz nedir?

14 minutes ago, murat5038 said:

Cihazınız çok eski ise bu tür durumlar olabilir. Farklı USB noktasına veya farklı USB bellek ile deneyebilirsiniz. BIOS ayarlarınızı doğru yaptığınıza emin olun.

Kaspersky kendi kendine ne zmandan beri, ne yaşandıktan sonra olmaya başladı ne akdar süre önce kullanmaya başladınız? Kullandığınız ürün nedir? Windows sürümünüz nedir?

Hayır eski değil 2 ay kadar önce aldım cihaz Lenovo v15 g2 itl. Yaklaşık 1-1.5 aydır Kaspersky kullanıyorum. Emin değilim kullanmaya başladıktan kısa süre sonra kendini silmeye başladı son zamanlarda daha da sıklaştı böylece araştırma yaptım yakın zamanda farklı bir USB ile deneyeceğim Rescue Disk dışında başka bir çözümü var mı peki sürüm Windows 11 home

6 minutes ago, Hamide said:

Hayır eski değil 2 ay kadar önce aldım cihaz Lenovo v15 g2 itl. Yaklaşık 1-1.5 aydır Kaspersky kullanıyorum. Emin değilim kullanmaya başladıktan kısa süre sonra kendini silmeye başladı son zamanlarda daha da sıklaştı böylece araştırma yaptım yakın zamanda farklı bir USB ile deneyeceğim Rescue Disk dışında başka bir çözümü var mı peki sürüm Windows 11 home

Birde antivirüs silindiğinde yerine Kaspersky nin kendi programı geliyor ve fotoğrafta gözüken hatayı veriyor IMG-20230519-WA0006.thumb.jpg.be30eda988e81b91f02cd2cbb1217152.jpg

Siliniyor dediniz. Program kaldır kısmında gözükmüyor değil mi? Resimdeki hata sadece geliyorsa bu silinme değil bilinen bir sorun sadece.

https://support.kaspersky.com/common/error/installation/11682

Bu işlemi uygulayın.

Bu durum oluşmadan önce bir yazılım veya farklı bir güvenlik yazılımı yüklendi mi? My Kaspersky ile destek kaydı oluşturdunuz mu resimdeki durum hakkında?

12 hours ago, murat5038 said:

Siliniyor dediniz. Program kaldır kısmında gözükmüyor değil mi? Resimdeki hata sadece geliyorsa bu silinme değil bilinen bir sorun sadece.

https://support.kaspersky.com/common/error/installation/11682

Bu işlemi uygulayın.

Bu durum oluşmadan önce bir yazılım veya farklı bir güvenlik yazılımı yüklendi mi? My Kaspersky ile destek kaydı oluşturdunuz mu resimdeki durum hakkında?

Evet tamamen siliniyor program kaldır da gözükmüyor güvenlik yazılımı olarak da bir yada iki ücretsiz antivirüs programı kurmuştum öncesinde ama kısa süre içerisinde kaldırıp Kaspersky satın aldım hayır resimdeki için bir kayıt oluşturmadım antivirüsü tekrar yüklediğimde hata gidiyordu.

Kaspersky gibi bazı antivirüslerin kendini koruma özelliği bulunduğundan tamamen silinmesi anormal geliyor. Önceden yüklenilen güvenlik yazılımları buna neden oluyor olabilir. Hangi yazılımlar ise kaldırıldıklarındna emin olmanız gerekiyor.

Windows kaynaklı bir durum da olabilir kaldırlırken sistem dosyaları hasar almış olabilir. Bu komutu uygulayın cmd panelinde:

https://support.kaspersky.com/common/diagnostics/15387#block1

Yukarıdaki işlemlere rağmen devam ediyorsa My Kaspersky üzerinden destek talebinde bulunun. Buradan bazı bilgileri isteyemiyoruz bu yüzden gereklidir.

• Solution
On 5/22/2023 at 5:47 PM, murat5038 said:

Kaspersky gibi bazı antivirüslerin kendini koruma özelliği bulunduğundan tamamen silinmesi anormal geliyor. Önceden yüklenilen güvenlik yazılımları buna neden oluyor olabilir. Hangi yazılımlar ise kaldırıldıklarındna emin olmanız gerekiyor.

Windows kaynaklı bir durum da olabilir kaldırlırken sistem dosyaları hasar almış olabilir. Bu komutu uygulayın cmd panelinde:

https://support.kaspersky.com/common/diagnostics/15387#block1

Yukarıdaki işlemlere rağmen devam ediyorsa My Kaspersky üzerinden destek talebinde bulunun. Buradan bazı bilgileri isteyemiyoruz bu yüzden gereklidir.

Sorunu hallettim teşekkürler:)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...