Jump to content

Kasperskyın bulduğu trojanın silinip silinmediğini nasıl anlayabilirim ?

OrganikPatates

Recommended Posts

Elle sil işlemi yaptıktan sonra kaspersky da bildirim yok oldu. Tam taramada bir sorun bulunmadı. Ama raporlar kısmında Virüsün D diskinde olduğu yazıyor lakin bende D diski yok. Raporu eke bırakıyorum. Silindiğine dair eski bir bildirim bulamadım. 

rapor.jpg

D diski olmasa da görmediğiniz disk brimleri var. Ağ veya benzeri depolama içeren bir bölüme zararlı kendini çoğaltmaya çalışmış o yüzden oralarda tespit ediyor.

Elle kendiniz bir zararlı silmeyin. Antivirüs zararlı tespiti ve temizleme işlemini yapmak için var bulduktan sonra kullanıcı silsin diye değil!

Tam tarama yapıp raporlarda olan diğer bölümleri de inceleyin.

On 9/15/2024 at 8:30 AM, murat5038 said:

D diski olmasa da görmediğiniz disk brimleri var. Ağ veya benzeri depolama içeren bir bölüme zararlı kendini çoğaltmaya çalışmış o yüzden oralarda tespit ediyor.

Elle kendiniz bir zararlı silmeyin. Antivirüs zararlı tespiti ve temizleme işlemini yapmak için var bulduktan sonra kullanıcı silsin diye değil!

Tam tarama yapıp raporlarda olan diğer bölümleri de inceleyin.

Bana da işlem önerisi sundu uygulama. Bende "sil" e tıkladıktan sonra anında bildirim yok oldu. Raporlar kısmında da bulamıyorum. işlem geçmişi kısmını da bulamadım. 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...