Jump to content

GkN

Recommended Posts

Merhaba,

Kullanmış olduğum Lisanslı Kaspersky Total Security, işletim sistemi Win 11 Pro 64-Bit Lisanslı. Laptopımı 2012 de satın aldım. Win 11 desteklemiyor ama ben yinede kurulum yaptım. Ancak 10 gündür tam tarama yaptığımda taranan nesne dosya sayısı 2 milyon çıkıyor ve tarama 1 saat 20 dakika sürüyor. Krd removal tool da ise 365.000 çıkıyor 40 dakika gibi bir sürede tarama yapıyor. Windows' un taramasında farklı sonuç çıkıyor. Acaba her hangi bir zararlı virüs, trojan vs mı bulaştı yoksa HDD mı bozuk veya Laptopım eski olduğu için Win 11 uyumsuz olması mı sorun? Ancak daha 1 veya 2 hafta önce her hangi bir sorun yoktu, her hangi bir riskli bir siteye girmedim, indirmedim veya tıklamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum

20230426_200502.jpg

20230427_144644.jpg

20230427_144631.jpg

20230427_144409.jpg

Tekrar merhaba,

Total Security' yi Plus versiyonuna güncelledim. Ayrıca KVRT programı ile ayrıca tarama yaptım. Harici Harddiskim de arıza var sanırsam içindeki dosyalarda bozulma olma durumu olabilir bilgisayarıma dosyaları aktardığımda çok fazla nesne dosya taramakta. Ayrıca KVRT ile tararken dosyaları birden fazla aynı dosya gözüküyor onları sildiğimde tekrar tam tarama yaptığımda 360 bin 370 bin dosya nesne sayısına düştü ve 1 saat gibi bir sürede taramayı tamamladı. Eğer benim gibi bir sorunu olan varsa belki yardım edebilmişimdir. Tekrar test edip bu gönderiyi güncelleyeceğim.

Sorunumu buldum. Harici Diskim bozuk olduğu için içindeki nesneler hatalı okunup yazılıyor Kaspersky Plus' lada tam tarama yaptım ve bozuk olan dosyaları sildim ve şimdi her hangi bir sorunum yok yine kısa bir sürede tam tarama tamanlandı ve gerçek dosya nesne sayısına göre tarandı. Umarım bundan sonra da yaşamam. Her hangi bir virüs veya başka zararlı bulunmadı. 

Umarım başkalarına yardım edebilmişimdir.

Ekran görüntüsü 2023-04-28 174513.png

Ekran görüntüsü 2023-04-28 190535.jpg

Ekran görüntüsü 2023-04-28 190834.jpg

Ekran görüntüsü 2023-04-28 191238.jpg

Dosya sayısı üründen ürüne teknoloji farkı olduğundna AV ile Zararlı temizleme araçları arasında farklı dosya saysıı bildirmesi doğaldır.

Disk arızası varsa sistem de zaten düzgün çalışmayacaktır sistem o diskin üzrine kurluysa. Disk sorunu yoksa dediğim durum geçerlidir ve bir sorun teşkil etmez.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...