Jump to content

Tam taramanın fazla uzun sürmesi

just chillin
Go to solution Solved by murat5038,

Recommended Posts

Personal sürümünün 30 günlük denemesini kullanıyorum. Tam tarama başlattım aralıksız 2 gündür taranıyor ve hala yüzde 1'de. Yaklaşık 900.000 dosya taranmış. Bu kadar uzun sürmesi normal mi? Kısa sürmesinin bir yolu vs. var mı?

• Solution

İlk taramada uzun sürmesi doğaldır. Bilgisayarınızın performansına disk hızınıza göre değişiklik gösterir. Arka planda başka işlemler yapıyorsanız bunlar da etkiler veya buga sokabilir.

Disk sağlığınız iyi ve yeterli düzeyde ise tarama devam edip itmesi gerekir. 2 gün çok uzun bir süre 1/2TB'dan fazla bir disk değilse tarama sonlandırıp bilgisisayar yeniden başlatıp deneyin.

Tarama sonrasında bu şekilde tarama ayarlarını gözden geçirebilirsiniz. 

"Sadece yeni ve değiştirilmiş dosyaları tara" kısmını okuyup detayı öğrenebilirsiniz.

https://support.kaspersky.com/KSCloud/Win4.3/tr-TR/199493.htm

• Like 1

On 7/17/2022 at 9:57 PM, murat5038 said:

2 gün çok uzun bir süre 1/2TB'dan fazla bir disk değilse tarama sonlandırıp bilgisisayar yeniden başlatıp deneyin.

Taramayı iptal edip baştan aldım taramayı bu sefer yaklaşık 14-15 saat içerisinde bitti. Sanırım yüzdesini yanlış gösteriyordu ilk taramada. Technopat'ta da aynı konuyu açıp sizi etiketledim ama görmediniz sanırım.

• Like 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...