Jump to content

Lisans etkinleştirme sorunu

mustafaoenal

Recommended Posts

Geçtiğimiz yıl 2 yıllık bir İnternet Security paketi aldım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarım arızalandı ve yeni bir bilgisayar aldım. Yeni bilgisayarıma Internet Security programını indirdim ama lisans anahtarını etkinleştirmek istediğimde başlıkta belirttiğim hatayı alıyorum.

Destek talebi oluşturdum ve Zakir Zaman isimndeki arkadaş cevap yazdı ve ısrarlı lisansın başka bir bilgisayar tarafından kullanıldığı söylüyor.

Aynı konudan buzdarip olan birileri var mı?

Lisansınızın olduğu bir bilgisayarı Kaspersky kaldırmadan formatlamak, başka bir cihazda kalması, başkasına lisans vermeniz vb. gibi durumlarda eğer lisansınız tek kullanıcı ise sadece o lisasın aktif olduğu kullanır.

Lisans alırken bunlar belirtiliyor. 1 PC 2 yıl veya 2 cihaz 1 yıl gibi.

Sizin belirttiğinize göre 1 PC 2 yıllık almışssınız. Verdiğiniz bilgisayardan da lisansı kaldırmadığınız için aktif olarak kullanan o cihaz olduğu için tek lisansınız giden bilgisayarda kalmış. Siz bu yüzden aktifleştiremezsiniz. Sattığınız veya verdiğiniz bilgisayardan lisansı kaldırtmanız gerekmektedir. 

• 2 weeks later...

Murat bey merhaba,

Sanırım yazdıklarımı tam anlamıyla okumamış veya tam anlamıyla idrak edememişsiniz. Bilgisayarı ben kimseye vermedim o yüzden "verdiğiniz bilgisayar" diye bişey yok bilgisayarı kimseye vermedim sabit sürücüsü arızalı bir şekilde masamın üzerinde duruyor. Lisansı kaldırmak gibi bir imkanım yok çünkü işletim sistemi açılmıyor.

Saygılarımla.

Yazdıklarımı genel anlamda değerlendirmediğiniz için yanlış yorumlamışssınız. Orada belirtilen durumlar olduğunda altında belirttiğim durumlar söz konusu diyorum. Belirttiğim gibi başka bir cihazda, bellekde, kişide, ülkede vs. nerede takılı ise o cihazda aktiftir. Arızalı olması Kaspersky sunucularında hala o cihazda kayıtlıdır ve iletişim kurduğunuz kişi bunu size zaten belirtmiş.

Durumu arızalı HDD depolama aygıtında kalan lisans olarak talebinizi güncelelrseniz yardımcı olacaklardır aldığınız lisans fatura vb. ödeme kanıtları vb. ulaştırdığınızda My Kaspersky talebine ilgileneceklerdir.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...