Jump to content

KIS Windows Mağaza uygulamalarının internete bağlanmasını engelliyor.

KyLeGs

Recommended Posts

Merhaba,

Dün aniden Windows mağaza uygulamalarım internete bağlanamamaya başladı. İlk önce ağ ayarları, Windows sorun giderici gibi bütün adımları denedim fakat bir faydası olmadı. Sonra KIS korumasını durdurup tekrar denediğimde uygulamalar düzgün çalışmaya başladı. Korumayı devreye sokunca yine internete bağlanamadılar. KIS'in engellediği kesinleşti. Bunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Windows Store uygulamasının bile internete bağlanmasını engelliyorsa sayfalarca yazı okuyup benim düzeltmemi mi bekliyorsunuz? Ben buraya yazarken amacım hatalarını görüp güncellemeyle düzeltmeleri içindi. 3. parti bilinmeyen bir uygulamayı engelliyormuş da çözüm bekliyormuşum gibi ezbere cevap yazmanız gereksiz. Windows'un mağaza uygulamasını engelliyorsa bunu KIS kendi düzeltecek, ben değil.

Kaspersky varsayılan olarak MS mağazasını engellendiğine dair bildirim yok. Bu size özgü bir durum ki size yanlış bir tuşa basmış olabilirsiniz diye kuralları gözden geçirmizi engellediğiniz yazılım varsa kaldırabilmeniz için yol gösteriyoruz. Birden fazla kullanıcı genel bir sorun olduğunda zaten Kaspersky yetkilileri konu ile ilgileniyorlar.

• 3 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...