Jump to content

Format USB'sine virüs bulaşır mı?

Yusuf Alp
Go to solution Solved by murat5038,

Recommended Posts

İyi günler, Media Creation Tool ile Windows ISO dosyasını USB flash'ıma yazdırdım. Ondan sonra açıp içinden o dosyaları kopyaladım. Sonra da kapatıp format attım. Format atarken birkaç sorun çıktı ondan dolayı biraz bekledim formatı attım ancak benim kafama bir şey takıldı benim formattan önce bilgisayarımda virüs olabilir. Hangi dosyada olduğunu tam bilmiyorum, Windows klasöründe de olabilir ben de format usb'sini bu virüs bulaşan bilgisayardan hazırlamıştım bu virüs benim format USB'me geçip oradan da format atarken Windows klasörüne bulaşmış olabilir mi? Çünkü Windows klasöründe eskisinden daha fazla dosya var.

Not:Kaspersky ve malwarebytes ile tarama yapmıştım formattan önce ancak temiz çıkmıştı. Benim virüs şüphem Windows İSO'sunun orijinal olmamasından kaynaklı (yani c diskindeki Windows klasöründe diye düşünüyorum) ve sorduğum zaman o virüs kendisini sistem dosyası olarak gösterirse veya kendisini sistem dosyalarından birisinin içine gömerse vb. Antivirüs bulamaz dediler. Bir cevabı olan var mı kafayı yiyeceğim.

• Solution

Aktif olarak Kaspersky IS ile sisteminizi ve takılabilir cihazlarınızı taradıysanız, sorun çıkmadıysa kafanız rahat olsun. MBAM ile de ekstra kontrol etmişsiniz zaten.

Varsayımsal olarak konuştuğunuz için belirli veriye dayanmayan sonuçlarla en fazla bu kadar bilgi verilebilir.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...