Jump to content

Format sonrası Lisans sorunu

ScorDrag
Go to solution Solved by murat5038,

Recommended Posts

Merhabalar, yaklaşık 3 senedir Kaspersky kullanıyorum. bu sabah masaüstü bilgisayarıma format attım. Kaspersky i tekrar yükledim format sonrası ve lisans anahtarını girmeye çalıştım. ancak Kullanıcı limit hatası veriyor ve kodumu kesinlikle kabul etmiyor. 

Daha sonrasında Kaspersky müşteri hizmetlerini arayarak oluşturmuş olduğum ticket numarasını söyledim. Kendisi durumu inceledi ve ilginç bir geridönüş yaptı. Bana dediğine göre Moskova'daki şirket merkezinden yeni kod talep edecekmiş ve bu 2-3 iş günü sürecekmiş. 2023 yılında her şeyin ışık hızı ile uzaktan hallolduğu bir dünyada kargo bekler gibi kod bekleyecek olmam işlerimi çok ciddi zarara uğratacak. İlgili kişiye evimden çalıştığımı ve güvenlik açığı olması halinde şirketin sorumlu olacağını söyledim. 2-3 gün kadar dikkatli olmamı ve güvenilir olmayan sitelere girmememi tavsiye etti. Bu nasıl bir işleyiş biçimi ? Gerçekten çok şaşırdım ve seneye lisansım biter bitmez Kaspersky'den ayrılacağımı üzülerek söylüyorum. 

Buyrun bu da olay numaram: INC000015143674 

• Solution

Bilgisayara format atmadan önce Kaspersky düzgün ayarlar ile kaldırılmalıdır. Bunu bir çok defa forumda ve farklı forumlarda, destek sayfalarımızda yazılmıştır.

Gelelim sorununuza, söyledindliği gibi lisans yenilenmesi lazım ancak bu süre 2/3 gün de olabilir dakikalar için de olabilir. Max süre verilmiş olması lazım size.

Durumu bir de My Kaspersky hesabınızdan destek talebi ile, ürün satın alma belgeleri vb. örnekleri ile sorununuzu iletin gerekli yardımı edeceklerdir.

• 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...