Jump to content

Bulunamayan Virüs Var Mıdır?

Yusuf Alp
Go to solution Solved by murat5038,

Recommended Posts

İyi bir günlük yazılım yazılımı, ISO dosyası oluşturmuş bilgisayarcı yazılımının kesin olarak geliştirilebilmesi için tasarlanmıştır. Bulaşan virüslermişmuşmuş gibi benden bundan sonra bulunamayan ancak diskini silmedim bu ISO ile olabilir mi? Çünkü bu ilk virüsten kurtulamadığınız için bulaştığı için daha Kasper'dan dolayı bu virüsü bulaşmış olabilir miyim?

Mesajınız anlaşılmıyor. ISO imajından zararlı tekrar bulaşır mı soruyorsanız evet bulaşabilir takıldığında.

İmaj içinde zararlı yoksa bu gibi kuşkulara gerek yok. İmaj içinde zararlı varsa şifrelenmeiş değilse Kaspersky tarama sırasında içeriğini de taradığı için zararlı varsa tespit edecektir.

2 hours ago, murat5038 said:

Mesajınız anlaşılmıyor. ISO imajından zararlı tekrar bulaşır mı soruyorsanız evet bulaşabilir takıldığında.

İmaj içinde zararlı yoksa bu gibi kuşkulara gerek yok. İmaj içinde zararlı varsa şifrelenmeiş değilse Kaspersky tarama sırasında içeriğini de taradığı için zararlı varsa tespit edecektir.

İso ile windows kurulunca ondan bulaşan virüs şifrelenmiş olabilir. Ben zaten formatı attım ancak d diskini silmedim. D diskine bulaşıp oradan da formattan sonra bilgisayarı yeniden açtığımda bilgisayara yayılmış olabilir mi?

Ve böyle bir şey olursa gelişmiş tehdit koruması bunu bulur mu?

• Solution
2 hours ago, Yusuf Alp said:

İso ile windows kurulunca ondan bulaşan virüs şifrelenmiş olabilir.

İlk olarak şunu belirleyin. İSO içeriğinde zararlı var mı? Var ise onunla neden atıldı! Yok ise, imaj harici bir zararlı bulaşan bir sistemde bootable edildiyse  bu sisteme yansımış olabilir format sonrası.

Bunlara rağmen Kaspersky yüklediğinizde zararlıyı tespit edecektir.

Alternatif olarak USB sağlam, imaj sağlam D diskinde zararlı var diyelim; D diskine girmeden önce Kaspersky yüklendi ise zararlı bulaşması daha az mümkündür. Yine de zararlı bulaştıysa Kaspersky yükleyip tam taramada bu tespit edilir.

15 minutes ago, murat5038 said:

İlk olarak şunu belirleyin. İSO içeriğinde zararlı var mı? Var ise onunla neden atıldı! Yok ise, imaj harici bir zararlı bulaşan bir sistemde bootable edildiyse  bu sisteme yansımış olabilir format sonrası.

Bunlara rağmen Kaspersky yüklediğinizde zararlıyı tespit edecektir.

Alternatif olarak USB sağlam, imaj sağlam D diskinde zararlı var diyelim; D diskine girmeden önce Kaspersky yüklendi ise zararlı bulaşması daha az mümkündür. Yine de zararlı bulaştıysa Kaspersky yükleyip tam taramada bu tespit edilir.

Bilgisayarcı onunla format atmış. Ben kendim normal iso ile format attım ancak d diskini silmedim o bilgisayarının yüklediği isodan bulaşan virüs d diskine bulaşıp oradan da format sonrası bilgisayarı tekrar açınca d diskinden tekrar bilgisayara bulaşmış olabilir. 4 tane antivirüsle taradım birşey bulamadı zaten o orjinal olmayan iso ile gelen virüsler bulunamıyormuş diye bir şey okudum. Böyle bir şey olsaydı kaspersky'ın gelişmiş tehdit koruması onu tespit eder miydi diye merak ettim.

4 minutes ago, murat5038 said:

Cevabı yukarıda bir çok biçimde verdim zaten. Standart bir zararlı ise her türlü bulunur taramada veya açıldığında. Aktif kullandığınız sürece sorun olmaz merak etmeyin.

Tamam ancak standart bir zararlı değilse. Daha gelişmiş bir zararlısı falan gelişmiş tehdit koruması bunu bulabilir mi?

18 minutes ago, Yusuf Alp said:

Tamam ancak standart bir zararlı değilse. Daha gelişmiş bir zararlısı falan gelişmiş tehdit koruması bunu bulabilir mi?

O tür zararlılar genelde onun içerisinde bulunmaz. Eğer yinede şüpheniz varsa bir kaç AV ile taradığınızı belirmişsiniz. Bu duurmda Kaspersky tanımlı olmayan veya o kadar teknolojiye rağmen bulunmadıysa diğerleri bulaşacaktır. Onlar da bulamadıysa ilerleyen zamanlarda size özel değilse tespiti yine yapılıp güncel kaldığınız sürece zararlı varsa tespiti olacaktır.

10 minutes ago, murat5038 said:

O tür zararlılar genelde onun içerisinde bulunmaz. Eğer yinede şüpheniz varsa bir kaç AV ile taradığınızı belirmişsiniz. Bu duurmda Kaspersky tanımlı olmayan veya o kadar teknolojiye rağmen bulunmadıysa diğerleri bulaşacaktır. Onlar da bulamadıysa ilerleyen zamanlarda size özel değilse tespiti yine yapılıp güncel kaldığınız sürece zararlı varsa tespiti olacaktır.

Yani bir şekilde kesinlikle bulunur değil mi?

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...