Jump to content

Yusuf Alp

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Avp.exe ikide bir yetiştiriyorba (gerçek olması gerektiği gibi), gelişmiş korumanın sağlanması var mı?
 2. Bir de son olarak. Her virüs bir şekilde bulunur değil mi?(tarmalar ile veritabanına eklenmesi ile vs.)
 3. Yani bir şekilde kesinlikle bulunur değil mi?
 4. Tamam ancak standart bir zararlı değilse. Daha gelişmiş bir zararlısı falan gelişmiş tehdit koruması bunu bulabilir mi?
 5. Bir bilginiz var mı? @murat5038
 6. Bilgisayarcı onunla format atmış. Ben kendim normal iso ile format attım ancak d diskini silmedim o bilgisayarının yüklediği isodan bulaşan virüs d diskine bulaşıp oradan da format sonrası bilgisayarı tekrar açınca d diskinden tekrar bilgisayara bulaşmış olabilir. 4 tane antivirüsle taradım birşey bulamadı zaten o orjinal olmayan iso ile gelen virüsler bulunamıyormuş diye bir şey okudum. Böyle bir şey olsaydı kaspersky'ın gelişmiş tehdit koruması onu tespit eder miydi diye merak ettim.
 7. İso ile windows kurulunca ondan bulaşan virüs şifrelenmiş olabilir. Ben zaten formatı attım ancak d diskini silmedim. D diskine bulaşıp oradan da formattan sonra bilgisayarı yeniden açtığımda bilgisayara yayılmış olabilir mi? Ve böyle bir şey olursa gelişmiş tehdit koruması bunu bulur mu?
 8. İyi bir günlük yazılım yazılımı, ISO dosyası oluşturmuş bilgisayarcı yazılımının kesin olarak geliştirilebilmesi için tasarlanmıştır. Bulaşan virüslermişmuşmuş gibi benden bundan sonra bulunamayan ancak diskini silmedim bu ISO ile olabilir mi? Çünkü bu ilk virüsten kurtulamadığınız için bulaştığı için daha Kasper'dan dolayı bu virüsü bulaşmış olabilir miyim?
 9. İyi günler, Media Creation Tool ile Windows ISO dosyasını USB flash'ıma yazdırdım. Ondan sonra açıp içinden o dosyaları kopyaladım. Sonra da kapatıp format attım. Format atarken birkaç sorun çıktı ondan dolayı biraz bekledim formatı attım ancak benim kafama bir şey takıldı benim formattan önce bilgisayarımda virüs olabilir. Hangi dosyada olduğunu tam bilmiyorum, Windows klasöründe de olabilir ben de format usb'sini bu virüs bulaşan bilgisayardan hazırlamıştım bu virüs benim format USB'me geçip oradan da format atarken Windows klasörüne bulaşmış olabilir mi? Çünkü Windows klasöründe eskisinden daha fazla dosya var. Not:Kaspersky ve malwarebytes ile tarama yapmıştım formattan önce ancak temiz çıkmıştı. Benim virüs şüphem Windows İSO'sunun orijinal olmamasından kaynaklı (yani c diskindeki Windows klasöründe diye düşünüyorum) ve sorduğum zaman o virüs kendisini sistem dosyası olarak gösterirse veya kendisini sistem dosyalarından birisinin içine gömerse vb. Antivirüs bulamaz dediler. Bir cevabı olan var mı kafayı yiyeceğim.
 10. Merhaba sorunum başlıkta ilk önce 20 tane falan indirmeyi reddetti Kaspersky ondan sonra bu uyarıyı verdi ve farem bilgisayar açıldıktan birkaç dakika sonra donuyor hareket ettiremiyorum birkaç kere de açtığım zaman mouse ekrana gelmemişti kapat aç falan yapınca Windows düzgün yüklenemedi hatası veriyor virüs bulaşmış mıdır?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.