Jump to content

uzunov

Members
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. I was collecting company datas through pages, and kaspersky(premium version) safe search blocked an website contains HEUR:Trojan.Script.Generic and cancelled the download. But when i restart my HP computer i came across Startup Boot screen but i didn't pressed ESC multiple times. I ran full scan and found nothing but i would like to be sure that my work computer doesnt contains any viruses. Any idea why that happend and i am open to suggestions will keep my computer safe from viruses.
  2. defalarca deneme sonucunda bilgisayarıma kaspersky anti-virüs programını kurmayı başardım, ama benim anlamadığım ilk başta virüs olmamasına rağmen neden böyle bir sorunla karşılaştım ?
  3. Bugün kaspersky plus satın aldım hemen hızlıca kurulama geçtim lakin kurulum yaparken yükleme başarız oldu dedi ve bilgisayarım enfekte olabileceğini söyledi. Kaspersky TDSS KILLER ve VIRUS REMOVAL TOOL ile tarama yapmama rağmen her hangi bir tehdit bulunamadı. Kurulum yapamıyorum, hep aynı hatayı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Yardımcı olursanız sevinirim.
×
×
  • Create New...