Jump to content

Recommended Posts

MErhaba, Kaspersky'ın kendi sitesinden total deneme sürümünü indirdim, ve sağlıklı bir şekilde kurdum. Herşey güzel iyi giderken, güncelleme yaptıktan sonra netimde bir problem oluşuyor. Bazı internet siteleri 15 saniye sonra açılıyor. Online oyun oynarken takılmalar söz konusu. Kaspersky programını kaldırınca herşey normale dönüyor. Kurulu oluncada normal, sadece güncelleme yaptıktan hemen sonra internetim bozuluyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

Merhaba tekrardan. Ben de zaten vermiş olduğunuz tool'un aynı sürümünü indirdim. Ve resimde görüldüğü gibi uyduladım. Ayrıca sorunumu tekrardan anlatayım. En başından neler yaptığımı...

Elimde Windows 10 pro 64 bit 1803 (en son sürüm) kurulum dosyası var. Windows'u temiz bir şekilde kurdum. Bu işlem bitip Windows açıldıktan sonra ilk olarak bilgisayar'ın Ethernet driver'ını kurdum. Daha sonra Kaspersky Trial Total security 19.0.0.1088 (a.b) indirme aracını kendi sitesinden indirip kurdum. Üzerine Güncelleme yapmadan önce Google chrome programını kurdum. İnterneti Kaspersky programına güncelleme yapmadan önce kullanabiliyorum, ama Kaspersky Trial Total security programını güncelledikten sonra netim felç oluyor. Bazı sitelere erişebilmek 15-20 saniye arası sürüyor. Bunun bir çözüm yolunu buldum, ama bu sefer de ufak bir güvenlik açığı oluşuyor. Şu şekilde çözüm olabiliyor. Ayarlar > Ek > Ağ > Kripto bağlantı taraması kısmındaki ayarı "Kripto bağlantı tarama" yapınca internetim düzeliyor :) Bu arada sizinle paylaştığım Systemloginfo dosyasına göz attınız mı ? Çünkü herşeyi doğru yaptığıma eminim. Tool programını bu siteden indirdim : 

13 hours ago, lautreamont said:

Ayarlar > Ek > Ağ > Kripto bağlantı taraması kısmındaki ayarı "Kripto bağlantı tarama" yapınca internetim düzeliyor :)

Zaten bu tür yavaşlamalar o şıkkı işaretlemeniz gerekiyor. Güvenlik açığı çıkartmaz çünkü https olan ve SSL, TLS gibi sertifikaları taramadan geçişine izin vermez o ayar.

Eğer devamlı bankacılık, para transferleri, yabancı ülkelere para gönderme alma gibi işlemler yapmıyorsanız o ayarı kapatmanız gerekiyor zaten.  Verdiğim sitede gönderdiğiniz dosyaları gece olduğu için kısmi incelemiştim orada söylenenleri yaptıysanız ve dediğiniz ayarı kapatınca da düzeliyorsa o şekilde kullanın. Gerektiğinde açarsınız.

1 hour ago, murat5038 said:

Zaten bu tür yavaşlamalar o şıkkı işaretlemeniz gerekiyor. Güvenlik açığı çıkartmaz çünkü https olan ve SSL, TLS gibi sertifikaları taramadan geçişine izin vermez o ayar.

Eğer devamlı bankacılık, para transferleri, yabancı ülkelere para gönderme alma gibi işlemler yapmıyorsanız o ayarı kapatmanız gerekiyor zaten.  Verdiğim sitede gönderdiğiniz dosyaları gece olduğu için kısmi incelemiştim orada söylenenleri yaptıysanız ve dediğiniz ayarı kapatınca da düzeliyorsa o şekilde kullanın. Gerektiğinde açarsınız.

Yalnız o ayar sadece sitelerin normal hızda açılmasına yaradı. Diğer türlü Kaspersky'ın hala internet için problem olduğunu düşünüyorum. Çünkü online oyunlarda yine sıkıntı oluyor. Bununla birlikte oyunun exe dosyasını istisnalara ekledim. Ayrıca Kaspersky programını devre dışı bırakıp kapattım. Yine de online oyunlarda takılma söz konusu oluyor. Kaspersky programını tam anlamı ile sildiğim zaman herşey normale dönüyor.

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.