Jump to content
aataa

uygulamalara izin vermek

Recommended Posts

resimdeki yere uyglamaları nereden ekliyoruz (izin veriyoruz) acaba bilen varmı 

1.png

2.jpg

8.jpg

Share this post


Link to post

arkadaşlar selamlar

koruma / uygulama yöneticisi / engelle ve izin verilen uygulamalara / tıkladığınızda açılan yere nasıl uygulama ekliyoruz bilen yok mu acaba

Share this post


Link to post

arkadaşlar uygulamalara izin vermek nasıl oluyor diye sordum bana kaspersky nin gönderdiği cevap

Adım Zeynep, Kaspersky Türkiye'de destek mühendisi olarak çalışmaktayım. Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili size ben yardımcı olacağım.

1-Kaspersky programinizin ana ekranini açiniz. 
Ayarlar => Ek => "Tehditler ve Istisnalar" a tiklayiniz.
Istisna kurallarini yapilandir sekmesine tiklayiniz ve açilan pencerede göz at seçenegine tiklayarak programinizin klasörünü ya da dosyasini ekleyiniz.

2-Kaspersky programınızın ana ekranını açınız. 
Ayarlar =>Ek => "Tehditler ve İstisnalar" a tıklayınız.
"İstisnalar" başlığı altında yer alan "Güvenilir uygulamaları belirt" > seçeneğine tıklayınız. Açılan pencerenin sağ alt köşesinde yer alan "Ekle" butonuna tıklayınız. Ekrana gelen listeden programınızı seçip "İleri" seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan 6 adet kutucuğu işaretlemeyi lütfen unutmayınız. 
Eğer programınız bu listede yer almıyorsa, sol alt köşede yer alan "Gözat" seçeneğine tıklayınız ve programınızın .exe dosyasını ekleyiniz. Sonrasında "İleri" seçeneğine tıklayınız ve ekrana gelen tüm kutucukları işaretleyiniz. Açılan "Güvenilir Uygulama" penceresinde programınızın eklendiğini doğrulayınız.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

ilk resimler soru olanlar -  1-2-3-4               kaspersky ccevabı 11-12- 13-14-15-16      sorunu çözmeden birde talebi kapatıyorlar................

1.png

2.jpg

3.png

4.png

8.jpg

11.png

12.png

13.png

14.png

15.png

16.png

Share this post


Link to post

galiba kaspersky de çalışan arkadaşlarda bilmiyorlar :) öyle olmuyor diyoruz yardım talebini kapatıyorlar. şimdilik haber yok bekliyoruz.

Share this post


Link to post

İlk olarak saniyesinde cevap verilecek diye bir kuralımız bulunmuyor. Sorunuzu gördüğümüzde cevaplandırmaktayız.

https://support.kaspersky.com/14005#block3

Block specified applications kısmında olanlarda engeliler varsa izin verebilirsiniz veya bu şekilde Ebeveyn kontrolü devre dışı bırakabilirsiniz:

https://support.kaspersky.com/14005#block7

 

Uygulamalara izin vermek veya izinlerini değiştirmek için de bu linke göz atabilirsiniz:

https://support.kaspersky.com/13659#block2

 

Yaşadığınız soruna ilişkin bilginiz olsun diye bunları da okuyabilirsiniz.

https://help.kaspersky.com/KTS/2018/tr-TR/95486.htm

https://help.kaspersky.com/KTS/2018/tr-TR/95482.htm

 

Eğer o tür hataları hiç almak istemiyorsanız uygulama yöneticisini kapatabilirsiniz veya kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

https://support.kaspersky.com/12688#block2

Share this post


Link to post

murat bey selamlar bana vermiş olduğunuz tum linkleri zamanında okumuştum zaten ben buraya konu açmadan önce denemiştim zaten. sonra yardım sayfalarında da okumuştum... ama hiç bir yerde uygulama yoneticisinde nasıl izin verilir yok. "izin verin diyor" bu benim anladığım daha çok tarayıcı ayarlarında yapılan değişiklikleri kontrol ediyor.

  • Tarayıcıdaki ana sayfa adresini değiştirme
  • Tarayıcıdaki arama motorunu değiştirme
  • Tarayıcıda eklenti, uzantı ve arama çubuğu yükleme
  • Varsayılan tarayıcıyı değiştirme
  • Proxy sunucu ayarlarını değiştirme

İzlenen değişikliklere özel liste minimum düzeydedir ve Kaspersky Lab tarafından garanti edilir. İzlenen değişiklikler, veritabanları ve uygulama modülleri güncellemesinin ardından genişletilebilir. Bir uygulama protokollerden (http, ftp, https) biri için varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi denerse ve bu değişikliğin bildirim penceresinde yapılmasına izin verirseniz,

benim de problemim mesela  FDM programı download yapmak için tarayıcılarda eklenti kuruyor, fakat ben bu eklentileri çalıştıramıyorum. hatta bazen chrome mağzasındaki bazı eklentileri kurdurtmuyor bile tamam güzel. işte ben o izinli uygulama listesine nasıl uygulama ekleyeceğim kasperskyde çalışan arkadaşlar ki sizde orada çalışıyorsunuz anladığım kadar bana ek / tahdit ve istisnalardan dediler oradan olmadığını anlatamadım bir türlü...  uygulama yöneticisinin oradan da olmuyor haklardan yani tümüne evet diyorum izin veriyorum olmuyor... siz bizi her halda CD takmayı bilmiyor, okumuyor, bakmıyor falan zannediyorsunuz bana link veriyorsunuz orayı oku burayı oku... bende size link vereyim önce deneyin lütfen..  artık anlatmaktan da bıktım bu dediğinizi bi kendiniz deneyin lütfen olabiliyormu oluyorsa bana söyleyin demek benim yüklü uygulamam bozuk silip baştan yükleyeyim bi denemediğim ebeveyn denetimi kalmıştı sizin gibi ezber yapayım bende uygulama yöneticisinin tarayıcı izinleriyle bununla ne ilgisi var diyeyim. hemen deneyip haber veriyorum... link yerine bene şu yolu takip et deseydiniz daha uygun olurdu şimdi siz bana link verince aklıma başka şeyler geliyor. link değil dediğim gibi bana o pencereye uygulama nasıl eklenir onu söyleyin lütfen.....

yardım başvurumu kapatıyorlar dedik ya oradan kardeşim istisna yazıyor orada bak  .... istisna yazıyor ama denedin mi hayır

bana kaspersky de çalışanlar bilmiyor her halde takıldım diye  kızacağınıza.. arkadaşlarınıza daha dikkatli dinlemelerini önerin...

aman ya valla lanet olsun uygulaması da ayarı da  

 

Share this post


Link to post

Verilen linkleri okumanız için veriliyor. Okuduğunuzu söylediğiniz linklerde çözüm bulunmaktadır. Özelliğin ne işe yaradığını bilmediğiniz için soru sormadan önce nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gereklidir.

İngilizce bilmeme ihtimalinize karşın Türkçe yardım içeriğini de paylaşmamıza rağmen okumadan soru sormaya çalışıyorsunuz. Başkasında suç aramaya veya kızdığımızı düşünmeye vakit ayıracağınıza biraz okumaya vakit ayırmanızı dilerim.

Verilen linkler özelliklerin ne için ve nasıl kullanılacağına dair bilgi edinmeniz içindi. Alakasız sizin için olabilir ancak bilmemenizden dolayı alakalı olduklarını anlayamıyorsunuz.

Çözümün anlayarak okursanız çözümü buradadır:

https://help.kaspersky.com/kis/2017/tr-TR/95482.htm

Yaptığınız hatayı da bildireyim. Programın denetimleri ele almasına izin verip sonra neden güvenilir, izin verilen bölüm boş diyemezsiniz.

Share this post


Link to post

ya dostum sen olayı mı anlamıyosun ben mi anlatamıyorum bilmiyorum.

bir bak sen Internet Security den örnek vermişsin ben total securitye konu açtım her neyse aynı diyelim ki değil. bana uygulamaya izin vermemişsinki tabiki orası boş olacak diyosun allahım ben zaten nasıl izin vericez diye soruyorum ... ben bak kimseyle kavga etme yada bilgi yarışı yapma niyetinde değilim herkezin bilgisi kendine kalsın  ama dikkatini çekerim adamlar oraya pencere koymuş izinli ve izinsiz uygulamalarını buradan gör takip et diye.

burası niye boş gibi bir sey demedim hiç bir zaman o nereden çıktı onu da anlamadım :))... heralde ben anlatamıyorum ya neyse bak bir daha anlatayım aşağıya fotoğrafta koyucam 

simdi benim hata yaptığımı söylediğin yere gelelim uygulama yöneticisinde ben zaten tüm denetimi programa verdiğimin farkındayım. ama adamlar bak denetim bizde ama denetim dışı izinli tutuğun programları buradan görebilirsin demişler demek ki bir yerde denetim dışı tut izin ver seçeneği var.  bende tiki koyuyorum kaspersky yönetim sende diyorum, ama sonra bazı uygulamaları denetlememe izin ver tarayıcıda değişiklik yapsın demek istiyorum işti onu nereden yapıyoruz. bek resimleri birdaha koyucam kaspersky izin vermiyor uygulamalara ben iki uygulamaya izin vermek gerisini gene kasperskye bırakmak istiyorum anlatamıyorum herhalde. adam oraya pencere koymuş izinli ve iznsiz uygulamalarını sen buradan takip et diye tmm :)

ve lütfen arkadaşça söylüyorum ezbere konuşmayalım programda olup olmadığını kontrol edelim. hani bazen adamın bilgisayarında bahsetiği program yok izlenimine kapılıyorum en basit sorumu böyle anlatabiliyorum 

 

1a.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Share this post


Link to post
10 hours ago, aataa said:

ya dostum sen olayı mı anlamıyosun ben mi anlatamıyorum bilmiyorum.

bir bak sen Internet Security den örnek vermişsin ben total securitye konu açtım her neyse aynı diyelim ki değil.

İlk olarak anlamayan sizsiniz bunu bir aklınıza yazın. IS ile KTS'nin farkını da özelliklerini de bilmemenizden dolayı buna da birşey demiyorum.

 

10 hours ago, aataa said:

burası niye boş gibi bir sey demedim hiç bir zaman o nereden çıktı onu da anlamadım

16.png

 

Kendi yazdığınızı da göremiyorsunuz, sorun çözmeye çalışıyorsunuz.

 

10 hours ago, aataa said:

ezbere konuşmayalım programda olup olmadığını kontrol edelim. hani bazen adamın bilgisayarında bahsetiği program yok izlenimine kapılıyorum

Aynen ezbere konuşmayın. Yazılanları okumaya idrak etmeye çalışın. Şimdi ise bebeğe anlatır şekilde bir anlatım yapacağım bunu da anlamaz iseniz bilgisayar bilginizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

 

s5df485sd48f4sdf.jpg

 

Bakın burada Kaspersky standart ayarlarında tarayıcıda değişiklik yapmak istiyor, izin verin veya detaylara bakın diyor burada bildiri kaybolmadan cevabınızı verdiğinizde altta olan pencerede gözükecektir. Cevap vermez iseniz gözükmez.

f654g9645f9g4sd.jpg

Buradan da izin verme, engelleme veya listeyi temizleyebilirsiniz.

 

Şimdi konu başından beri anlamadığınız noktayı göreceksiniz. Kaspersky denetimlerini otomatik yerine kullanıcı denetimine geçirip (işaretli olan kısım). 

8sdf478dsf48ds.jpg

 

Örneğin CCleaner temizliği sırasında ayar değişikliği sonrası durumu göreceksiniz;

df84g98df4gdf.jpg

 

Burada kullanıcı denetiminden size ne yapmak istediğinizi soruyor işaretli kısımdan engelleyebilir. 2. olan ile izin verebilir, 1. ile izin verip değişikliği kaydetmeyebilirsiniz.

85er498g4er94ger.jpg

 

İşaretli olan engelleme seçilip görüldüğü gibi engelleniyor ve listede gözükmekte.

Share this post


Link to post

bakın yok yazdığım resim kasperskydekilerin tarif etmiş oldukları yolla ilgili bana ek/istisnaları söylemişlerdi - bakın olmuyor anlamındaydı ki o resim öncesi tarif etikleri yolu resimleyip olmadığını anlatmak için bakın yok eklenmedi, yani tarifinizle uygulama eklenmemiş anlamında yazdım... benim dediğimi sandığınız anlamda durduk yere burası niye boş denmez saçma olur biraz... bakın yok yerine bakın eklenmedi yazmalıydım belki o esnada oyle yazmışım...  tarifinizle yaptım bakın eklenmedi uygulama yok boş anlamında.

benim şimdi anladığım başka yolu...

uygulamaya izin vericeksin tiki kaldır uygulamayı çalıştır izni ver sonra gene tiki koy..

yeni uygulamaya izin vericeksin tiki kaldır uygulamayı çalıştır izini ver, geri kalanlarını engellemek için gene tiki koy..

her seferinde tiki kaldırıcam tekrar koyucam yani uygulama denetimindeki gibi şu şu şu programa izn vereyim bir kere ayar yapayım olayı yok 

her izinde uğraşıcam

kulağımızı biraz tersten tutmak gibi geliyor bana bu yöntem... yapılacak bir şey yok....

benim bilmek istediğim otomatikteyken şuna şuna istisna eklenebiliyor mu hiç bu kadar uğraşmadan.... olmuyor demek ki

teşekkürler 

Share this post


Link to post

×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.