Jump to content
  • Announcements

    • Rodion Nagornov

      Долгое сохранение сообщений || Delays while posting   09/20/2017

      По техническим причинам возможно визуально долгое отправление сообщений на форуме. Фактически ваше сообщение публикуется мгновенно - долго отрабатывает графика. В случае подобной ситуации, пожалуйста, сначала обновите страницу (F5) и проверьте, появилось ли ваше сообщение. Не пытайтесь сразу отправить его заново.  || Due to some technical reasons visual delays are possible while message sending. Actually your message is published immediately - just interface works long. In such case, please, do not re-send your message immediately! Press F5 to reload the page and check if your message/topic is published.
ByAdmin

Kis 17.0.0.611 (f) Ebeveyn Denetimi Sorunu

Recommended Posts

ByAdmin   

Ebebeyn denetimini günlük bilgisayar ve internet için 2 saat olarak sınırladım bu süre aşılmadığı halde özellikle hafta sonları erişim sorunu yaşıyorum. Ekran görüntüleri aşağıdadır.

okRn8m.jpg

BA5o6g.jpg

ZEP2Qa.jpg

lW6BrX.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aşılmadığını söylüyorsunuz ama gösterdiğiniz resimlerde aşıldığı gözüküyor? En son resimi iyice okuyup anlayın. Bilgisayar demiyor, internet diyor. İnternet süreniz 3:34 olarak aşılmış gözüküyor. Yani bir hata bulunmuyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ByAdmin   

Orada harcanan süre 3:34 gösteriyor ama.

Üstelik aynı sorunu geçen haftada yaşadım. Yukarıda dedğiniz gibi bilgisayar kullanımına dikkat ettim ama geçen hafta yaşadığım sıkıntıda sabah bilgisayarı açtığımda da hiç kullanmadığım halde aynı sorunla karşılaşmıştım. Tahminim sorun hafta sonu sıkıntısıyla ilgili. Yani cumartesi-pazarı tek gün gibi görüp pazar günü 2 saat kullanıldığını algılayıp engellediği.

Büyük ihtimal bu haftada yaşarım aynı sorunu, o zaman biraz daha dikkat eder duruma göre mesajı güncellerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ByAdmin said:

Orada harcanan süre 3:34 gösteriyor ama.

Harcanan süre yazması gerekiyor zaten. Harcadığınız süre geçmiş. 2 saat belirtmişsiniz 3 saat kullanmışsınız sonra neden açılmıyor demenin nasıl bir mantığı bulunuyor?

Hafta sonu filan ile ilgisi bulunmuyor hafta içi ve sonu da aynı saat ayarlarını yapmışsınız gün içi kullanım süresi de aynı ve süeriyi aşmışsınız gayet normal bir uyarıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ByAdmin   

Tahmin ettiğim gibi sorunu buldum.

Ben bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda uyku moduna alıyorum, sabahleyinde 18dk kullandıktan sonra uyku moduna aldım ve şuan açıp baktığımda geçen süreyide internet kullanılmış gibi hesaplıyor ve interneti engelliyor kis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uyku modu bilgisayarı kapatmayacağı için uyku modunda saat ilerlemeye devam eder. Bu KIS ile alakalı değil uyku modu ile alakalı bir durumdur. Sistem diğer programlarda da uyku modunda zamansal bir işlem varsa akmaya devam eder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×