Jump to content
Sign in to follow this  
kcr

KIS Modem Arayüzüne Girdirtmiyor!

Recommended Posts

Merhaba. Modem Airties 5443. Sistem Win8.1 . Sorun sadece modem arayüzüne girememek. Kısa bir süre öncesine kadar hiçbir sorun olmadan modem arayüzüne girerek ayar yapabiliyordum. Ancak şu anda istisnasız hiçbir tarayıcıdan modem arayüzüne (192.168.2.1) giremiyorum. Tüm ayar değişikliklerine, devre dışı bırakmalara rağmen durum yine aynı. Tek çözüm KIS'i tamamen kaldırmak. Program tamamen kaldırılınca modeme ulaşabiliyorum. Ancak tekrar kurduğumda yine aynı sorun ortaya çıkıyor. Zannedersem sorun yakın zamandaki bir veritabanı güncellemesinden kaynaklanıyor. Çözüm öneriniz nedir? Windows sorun tanılama raporu da aşağıdaki şekilde:

Xkqv65.jpg

https://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=344177

Airties ile iletişime geçip güncel firmware isteyin.

Firmware güncel. Maalesef modem üreticileri talep üzerine güncelleme vermiyor. Sorun Kaspersky'dan kaynaklanıyor ve bir güncellemeyle soruna çözüm bulması gerekiyor. Yarın iki gün sonra başka lokal adresler için de aynısını yapmayacağı ne mâlum? O zaman ne yapacağız? Zaten çözüm getirmezlerse lisansın bitmesine de az kaldı. İyi olur...

Firmware güncel. Maalesef modem üreticileri talep üzerine güncelleme vermiyor. Sorun Kaspersky'dan kaynaklanıyor ve bir güncellemeyle soruna çözüm bulması gerekiyor. Yarın iki gün sonra başka lokal adresler için de aynısını yapmayacağı ne mâlum? O zaman ne yapacağız? Zaten çözüm getirmezlerse lisansın bitmesine de az kaldı. İyi olur...

katılıyorum nedense kaspersky dan kaynaklandığı kabul edilmiyor şuan modeme giriş yapılamıyor hiç bir şekilde güvenliye aldıysamda kaspersky dan cıkıs yapmakta çözüm olmuyor tek çare kaldırmak oluyor

daha 300 gün lisansım var yeni aldım sayılır 65 günü gittii

katılıyorum nedense kaspersky dan kaynaklandığı kabul edilmiyor şuan modeme giriş yapılamıyor hiç bir şekilde güvenliye aldıysamda kaspersky dan cıkıs yapmakta çözüm olmuyor tek çare kaldırmak oluyor

daha 300 gün lisansım var yeni aldım sayılır 65 günü gittii

Lisansı yeni aldıysan yapacak bir şey yok. Bitene kadar başka bir bilgisayardan ya da mobil cihazından yapacaksın ayarı. O şekilde idare edeceksin. Zaman zaman programcıların gözünden kaçan noktalar da olmuyor değil. Bir sonraki güncellemede düzeltiyorlar. Beklemek lazım. Ama ısrar ederlerse kararım kesin; hiçbir Kaspersky ürünü kullanmayacağım...

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.