Jump to content
Sign in to follow this  
ErcanSahin

Kes10winSP1_mr2_en_aes256

Recommended Posts

Merhaba

Kes10winSP1_mr2_en_aes256 sürümünü global siteden indirip windows 10 enterprise olan makinama kuruluma başladım. İlk kurulum ekranı bitti ve kurulum ekranı kapandı daha önceden tecrübe ettiğim lisans key istediği 2. ekrana bir türlü geçmedi. Beklememe rağmen 2. ekran bir türlü gelmedi. Makinamı yeniden başlattım servislerden baktığımda Kaspersky Endpoint security 10 for windows (32 Bit) servisinin başlamış olduğunu gördüm. Fakat ne taskbar da iconu var ne de avp.exe çalıştırmayı denediğimde pencere açılıyor.

Arka planda kalıyor ve aktivasyon yaptırmıyor. penceresi açılmıyor. sürüm versiyonu Kes10winSP1_mr2_en_aes256 yani 10.2.4.674.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

http://media.kaspersky.com/utilities/Consu.../kavremover.exe

Yönetici olarak bu çalıştırın. Eski ve yeni ürününüzü seçip kaldırın.

Buradan IDM ile tekrar indirin.

Tekrar kurulum yapıp sistemi bir kaç kez kapatıp açın. Hala aynı durum söz konusu ise daha geliştirme aşaması olduğundan sorun yaşıyorsunuzdur. Çünkü aynı sorunu yaşayanlar bulunmaktadır. Daha günceli çıkana kadar bekleyebilirsiniz eğer kurulmazsa.

Merhaba

Dediğiniz şekilde yaptım aynısı oldu. Arka planda servis çalışıyor ama hiç bir interaktif akran açılmıyor. Sanırım Kaspersky bu konuda sıkıntıa yoksa yeni çıkan bir windowsa bu kadar uzun süre destek verememesi şaşılacak birşey.

Sanırım Kaspersky bu konuda sıkıntıa yoksa yeni çıkan bir windowsa bu kadar uzun süre destek verememesi şaşılacak birşey.

Bu dediğinizi tam anlamadım. Kaspersky'ın Windows 10'a destek vermeme gibi bir durumu yok. Diğer firmalardan önce geliştirmeler başladı. Desteğinde sorun yok geliştirme aşamasında hala o yüzden bu gibi küçük hatalar normal bir şey.

http://support.kaspersky.com/11057#block1

1 ve 2 yollarına ulaşabiliyorsanız oradan da lisansı girebilirsiniz.

Edited by Murat5038

Merhaba

2 yöntem de işe yaramadı zaten 1. yöntem için ekrana Kaspersky açılması gerekli ki açılmıyor. 2. Yöntem için KSC içinden makinayı görmeme rağmen Windows 10 plug in eksik olduğu için makinayı yönetemiyor.

Diğer konu ise üreticiler senkron çalışırlar ürün geliştirirken ve biliyorsunuz MS Windows çıkarırken Beta1 Beta2 RC1 RC2 sürümlerinden sonra retail sürümünü çıkarıyor ki yeterince test edilsin uyumluluk sorunları çözülsün diye. Demek ki bu süreçte bir sebebten dolayı MS ile Kaspersky çalışamamışlar. Bunda alınacak birşey yok. Windows 10 çıkalı 6 ay olmuş nerdeyse hala çalışan bir Kaspersky sürümü yok.

2 yöntem de işe yaramadı zaten 1. yöntem için ekrana Kaspersky açılması gerekli ki açılmıyor. 2. Yöntem için KSC içinden makinayı görmeme rağmen Windows 10 plug in eksik olduğu için makinayı yönetemiyor.

Plugin'den kastını nedir? Açılmıyorsa güncel sürümü bekleyeceksiniz.

Diğer konu ise üreticiler senkron çalışırlar ürün geliştirirken ve biliyorsunuz MS Windows çıkarırken Beta1 Beta2 RC1 RC2 sürümlerinden sonra retail sürümünü çıkarıyor ki yeterince test edilsin uyumluluk sorunları çözülsün diye. Demek ki bu süreçte bir sebebten dolayı MS ile Kaspersky çalışamamışlar.

Bu yüzden retail dediğiniz sürümü bekleyeceksiniz işte. Çalışmama gibi bir durum yok, yukarıda zaten açıklama yapılmıştır.

Bunda alınacak birşey yok. Windows 10 çıkalı 6 ay olmuş neredeyse hala çalışan bir Kaspersky sürümü yok.

Alındık diye zaten birşey demedik. Durumu açıklıyoruz. Win 10 hala test aşamasındadır ve geliştiriliyor. Kullanmaya çalıştığınız sürüm zaten çalışmıyorsunuz dediğiniz geliştirme aşamasında olan Windows 10 için çıkarılmış sürümdür yani çalışmak veya çalışmamakla alakası yok. Kullanıcılara daha sağlıklı kullansınlar diye geliştirme aşaması uzun sürebilir.

Edited by Murat5038

Bugün Windows 10 major bi güncelleme yaptı yeni sürüm 10.0.10586 oldu.

Bunu yaparken daha önceden kurduğum fakat çalışmayan KES 10 sp1 mr2 yi kaldırdı ve güncelledi.

Güncellemeden sonra tekrar şansımı denemek istedim.

Fakat yine aynısını yaşadım dosyalar kopyalanıyor sonra kurulum ekranı gözden kayboluyor ve hiç ilerleme olmuyor.

Yeniden başlatınca task manager da avp nin çalışıyor olduğunu görebiliyorum ama hiç interaktif ekran veya saatin yanında simge çıkmıyor.

Sanırım windows güncellemesi bunu çözmeyecek gibi. Muhtemelen Kaspersky mr3 veya sp2 çıkarırsa düzelir diye umuyorum.

Teamvieser varsa gelip bir kontrol edeyim açık olduğum zaman id şifre yazın yada Tecnhopattan bana ulaşın bakalım.

Windows 10 un 1511 sürümünü sıfırdan kurdum. ilk olarak KES SP1 MR2 yü kurdum. Bu şekilde çalışıyor şu an bi sorun yok çok şükür.

İlginiz için teşekkür ederim.

Rica ederim. Dediğim gibi Windows geliştirme aşamasındaydı ve hala öyle Kaspersky'da sorun yok Windows güncellendikçe sorunlar azalacaktır.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.