Jump to content
Sign in to follow this  
DJ_OXyGeNe_8

Firewall yapılandırma

Recommended Posts

İyi günler, NOD32'den geçiş yapıyorum (oyunlarda sıkıntı yaratıyor) O yüzden deneme sürümünü kullanmak ve memnun kalırsam parasını ödeyip devam etmek istiyorum.

Şimdi firewall'u yapılandırmak istiyorum ama maşallah herşeye zaten izin veriyor, o zaman firewall'un ne anlamı var!??!

Ben herhangi bir uygulama çalıştırdığımda, ilgili uygulamanın internete çıkıp çıkmaması gerektiğini bana sormasını istiyorum.

Yazılım bir kez kaçtıktan sonra (otomatik güvenli sayıldıktan sonra) , benim ona sonradan elle izin verme dememin bir anlamı yok ki. İlk çalıştırmada bunu bana sormasını istiyorum.

Var mı bir yolu?

Teşekkürler.

Nod32'nin alışkanlıklarına alıştığınız ve kalitesiz yazılım kullandığınızdan bu soruyu sormanız normaldir.

Şimdi firewall'u yapılandırmak istiyorum ama maşallah herşeye zaten izin veriyor, o zaman firewall'un ne anlamı var!??!

Firewall güvenlik duvarıdır. Güvenlik duvarı ille de size şu geçecek mi diye sorması gerekmez. Güvenli gördüğü bir şeyi kullanıcının iznine gerek olmadan kendi izin verir. Kalitesiz antivirüslerin çoğu kullanıcıdan izin istediklerinden dolayı bu bilinç altınıza işlemiş anlaşılan. Şimdi aklınıza şöyle bir soru gelebilir sormadan cevaplayayım.

Kendi izin veriyorsa ve bu izin verdiği zararlı bir şey ise diyebilirsiniz. Ancak Kaspersky'da bu mümkün değildir. Eğer izin verdiği dosya zararsız ancak işlevi zararlı bir yöne gidiyorsa o zaman sana uyarı verebilir veya sezgisel olarak kendi işlemini yine yapıp zararlı bağlantı veya yolu engeller.

İlk çalıştırmada bunu bana sormasını istiyorum.

Hala her dosyanın açılışında veya açık olan dosyaların işlevlerine daima sen karar vermek istiyorsan ve bu eziyeti çekeceğim diyorsan. Bunun tabi ki ayarı var.

http://forum.kasperskyclub.com/index.php?showtopic=11247

Buradaki resimlerde işaretlenmiş bölümler aynı şekilde yaparsanız dediğiniz olacaktır.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.