Jump to content
Sign in to follow this  
sakir_avci@hotmail.com

Kaspersky ve System Mechanic

Recommended Posts

Bu iki programda lisanslı bir şekilde bilgisayarımda mevcut.Fakat aralarında şöyle bir problem çıktı.System mechanic in active care diye bir özelliği var.Bu özellik bilgisayar belli bir süre boşta olunca otomatik devreye girer ve ekranın sağ altında ufak bir pencere açılır ve otomatik sisteme bakım yapar.Bu program güzel bir şekilde çalışmaktaydı fakat Kis 2014 yükledikten sonra bu program artık hiç çalışmıyor.Sorunu çözmek adına system mechanic in tüm bileşenlerini Kis 2014 te istisnalar bölümüne,güvenilir uygulamalar bölümüne ekledim.Çare olmadı.Sonrada Kis 2014 ün tüm koruma bileşenlerini devre dışı bıraktım,fakat yinede çalışmıyor.Kis 2014 ün bilgisayar açılırken otomatik olarak başlat seçeneğini kapattım ve bilgisayarı yeniden başlattım ve bu sefer program çalışıyordu.Açık bir şekilde Kis i çalıştırmaya başladığında bilgisayarda bir şeyi değiştiriyor ve daha sonra Kis in tüm koruma bileşenlerini devre dışı bıraksan bile active care ı bilgisayarda çalışamıyacak hale geliyor.Kis bilgisayara acaba ne yapıyor olabilir.Hiç bir fikrim yok.Fikri olan varsa paylaşabilir mi?

Bu iki programda lisanslı bir şekilde bilgisayarımda mevcut.Fakat aralarında şöyle bir problem çıktı.System mechanic in active care diye bir özelliği var.Bu özellik bilgisayar belli bir süre boşta olunca otomatik devreye girer ve ekranın sağ altında ufak bir pencere açılır ve otomatik sisteme bakım yapar.Bu program güzel bir şekilde çalışmaktaydı fakat Kis 2014 yükledikten sonra bu program artık hiç çalışmıyor.Sorunu çözmek adına system mechanic in tüm bileşenlerini Kis 2014 te istisnalar bölümüne,güvenilir uygulamalar bölümüne ekledim.Çare olmadı.Sonrada Kis 2014 ün tüm koruma bileşenlerini devre dışı bıraktım,fakat yinede çalışmıyor.Kis 2014 ün bilgisayar açılırken otomatik olarak başlat seçeneğini kapattım ve bilgisayarı yeniden başlattım ve bu sefer program çalışıyordu.Açık bir şekilde Kis i çalıştırmaya başladığında bilgisayarda bir şeyi değiştiriyor ve daha sonra Kis in tüm koruma bileşenlerini devre dışı bıraksan bile active care ı bilgisayarda çalışamıyacak hale geliyor.Kis bilgisayara acaba ne yapıyor olabilir.Hiç bir fikrim yok.Fikri olan varsa paylaşabilir mi?

Tweak aracının ücretsiz olanı indirin kurun. Ücretlisinde deamond özelliğinden dolayı sürücüyü engeliyor olabilir. Ücretsiz sürümünde bazı özellikleri kısıtlı ve sıkıntısız çalışacaktır. CCleaner kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu tür ileri derece tweak araçlarına gerek olacağını sanmıyorum sisteminizin.

Rica ederim, tweak dediğim kullandığınız programı kastetmiştim. Deamon özelliği arka planda sistemi tarayıp, düzeltmeler uygulamak anlamındadır. Bir bakıma otomatik bakım özelliği de denebilir.

Teşekkürler,bu iki programı birden çakışma olmaksızın kullanmak isterdim ama çare yok.Artık system mechanic i activecare özelliği olmadan kullanıcaz.Çözüm bulamıyoruz,yapıcak bir şey yok.Bir noktayıda merak ettim,bu kis in taramalarda dosya paketlendi ifadesi acaba ne demek ,fikrin var mı?

Dosya paketlendi uyarısını görmedim çünkü programları ingilizce olarak kullanırım. Heralde suspicious uyarısı alıyorsunuz.

246808-kaspersky-pure-total-security-suspicious-activity.jpg

Eğer bu değilse bir resim paylaşın.

Tam tarama yaptırdığında ve sonra raporlarda çıkıyor,anlamını merak ettim bu dosya paketlemenin

O uyarı dosyanın sıkıştırılmış olduğunu belirtiyor. Örneğin bir exe dosyasını winrar veya zip ile sıkıştırma yapılmış dosya olarak tespit ediyor. Ondan dolayı belirtiyor.

Paketleme olayını anladım, sorun bunla ilgili değil anlaşılan ama ben bu active care problemine fena taktım.Teknik desteğe sormak istiyorum fakat 3. parti yazılımlar ile ilgilenmedikleri uyarısı var.Neyi nasıl engelliyor olabilir,bir ipucum olsa... aklıma gelen her olasılığı denedim bir türlü çözemiyorum

Edited by Tallboy

Dediğim gibi bilinmedik yazılımları kullanmamanız daha iyi olacaktır Ücretsiz olan CCleaner yeterli gelecektir. Eğer otomatik temizleme özelliğini istiyorsanız CCleaner ücretli versionunu deneyebilirsiniz.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.