Jump to content
Sign in to follow this  
Kendigelen

Kaspersky Mobile Tarama Sorunu

Recommended Posts

Merhabalar Kaspersky Mobile'ın son sürümünü indirdim. (Türkçe Versiyon) Daha sonra Symbian Anna yüklü ( Symbian'ın son versiyonu) Nokia E7 telefonuma atarak yükledim. Aktivasyon kodunu da girdim.Etkinleştirildi ve güncellemeleri aldı. Fakat tarama yapmaya kalktığımda hep hafıza dolu uyarısı alıyorum. Telefon ya kitleniyor ya da Kaspersky Mobile'ı kapatıp geçiyor. Nasıl bir Çözüm bulabilirim.Aynı şeyi ingilizce versiyonunda da yapıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar Kaspersky Mobile'ın son sürümünü indirdim. (Türkçe Versiyon) Daha sonra Symbian Anna yüklü ( Symbian'ın son versiyonu) Nokia E7 telefonuma atarak yükledim. Aktivasyon kodunu da girdim.Etkinleştirildi ve güncellemeleri aldı. Fakat tarama yapmaya kalktığımda hep hafıza dolu uyarısı alıyorum. Telefon ya kitleniyor ya da Kaspersky Mobile'ı kapatıp geçiyor. Nasıl bir Çözüm bulabilirim.Aynı şeyi ingilizce versiyonunda da yapıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

KMS'nin hangi sürümünü yüklediniz? Ayrıca telefonunuzun firmware versiyonu nedir? Bunu telefonunuzda *#0000# yazarak öğrenebilirsiniz.

Merhabalar,

KMS'nin hangi sürümünü yüklediniz? Ayrıca telefonunuzun firmware versiyonu nedir? Bunu telefonunuzda *#0000# yazarak öğrenebilirsiniz.

KMS 9.4.95 Telefonumun firmware'i ise 024.001

KMS 9.4.95 Telefonumun firmware'i ise 024.001

Merhabalar,

Şu anda KMS 9.4.95 sürümünün Symbian Anna sürümü ile sıkıntıları mevcuttur. En kısa sürede bu problemlerin giderildiği bir üst sürüm çıkartılacaktır.

Buradaki adresi periyodik olarak kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Merhabalar,

Şu anda KMS 9.4.95 sürümünün Symbian Anna sürümü ile sıkıntıları mevcuttur. En kısa sürede bu problemlerin giderildiği bir üst sürüm çıkartılacaktır.

Buradaki adresi periyodik olarak kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

O zaman benim bir yıllık lisans yalan oldu desenize çünkü her gün 365 günden gidiyor. :dash1:

O zaman benim bir yıllık lisans yalan oldu desenize çünkü her gün 365 günden gidiyor. :dash1:

Merhabalar,

Bize gelen bilgi önümüzdeki Kasım ayı içerisinde bu sürümün piyasaya sürüleceği yönündedir.

Merhabalar,

Bize gelen bilgi önümüzdeki Kasım ayı içerisinde bu sürümün piyasaya sürüleceği yönündedir.

O zaman Kaspersky bana geçen 1 aylık lisans süremi uzatacak mı? Elbette hayır. Müşterisini dolandıran firma böyle olur herhalde. Bir de kutunun üzerine o kadar yazmışsınız "Symbian^3" diye. Bunun adı ancak dolandırıcılıktır. :bravo:

Edited by Kendigelen

sorun yaşamanız doğal ; çünkü sizin cep telefonunuz yeni çıkan bir model ; dolayısıyla kasperskynin sizin telefon modelinize hemen yazılım çıkartmasını beklemeniz yanlış olur ; ama çıkartmışlar ; oda aceleye gelmiş ve sizin cep modeliniz yeni olduğu için ilk sürümde hata görünmesi normaldir.

bir yazılım yazılırken piyasadaki tüm ürünlerin özelliklerine göre yazılır. şu anki kaspersky mobil security sizin telefonunuz çıkmadan önce yazıldığı için dolayısıyla haliyle sizin modeli desteklemeyecektir yada ilk çıkan destekleyen kaspersky mobil securityde hatalar görülmesi normaldir.

ama yeni sürüm kaspersky mobil securityde sizin cep telefonunuzdaki yazılım sorunu düzeltilecektir.

bir ürünü almadan önce lütfen herkes cihazı ile uyumluluğunu sitesinden kontrol etsin.

işte buyrunuz ;

http://www.kaspersky.com/mobile_downloads

buda desteklenen nokia modelleri ;

Nokia 3250 SymbianNokia 5228 SymbianNokia 5230 SymbianNokia 5233 SymbianNokia 5235 SymbianNokia 5250 SymbianNokia 5320 XpressMusic SymbianNokia 5500 SymbianNokia 5530 XpressMusic SymbianNokia 5630 XpressMusic SymbianNokia 5700 XpressMusic SymbianNokia 5730 XpressMusic SymbianNokia 5800 Navigation Edition SymbianNokia 5800 XpressMusic SymbianNokia 6110 Navigator SymbianNokia 6120 Classic SymbianNokia 6121 classic SymbianNokia 6124 classic SymbianNokia 6210 Navigator SymbianNokia 6220 classic SymbianNokia 6290 SymbianNokia 6650 SymbianNokia 6650 fold SymbianNokia 6700 slide SymbianNokia 6710 Navigator SymbianNokia 6720 classic SymbianNokia 6730 classic SymbianNokia 6760 slide SymbianNokia 6788 SymbianNokia 6790 slide SymbianNokia 6790 Surge SymbianNokia C5 SymbianNokia C5-03 SymbianNokia C6 SymbianNokia C7 SymbianNokia E5 SymbianNokia E50 SymbianNokia E51 SymbianNokia E52 SymbianNokia E55 SymbianNokia E60 SymbianNokia E61 SymbianNokia E61i SymbianNokia E62 SymbianNokia E63 SymbianNokia E65 SymbianNokia E66 SymbianNokia E7 SymbianNokia E70 SymbianNokia E71 SymbianNokia E71x SymbianNokia E72 SymbianNokia E73 Mode SymbianNokia E75 SymbianNokia E90 SymbianNokia N71 SymbianNokia N73 SymbianNokia N75 SymbianNokia N76 SymbianNokia N77 SymbianNokia N78 SymbianNokia N79 SymbianNokia N8 SymbianNokia N80 SymbianNokia N81 SymbianNokia N81 8GB SymbianNokia N82 SymbianNokia N85 SymbianNokia N86 8MP SymbianNokia N91 SymbianNokia N91 8GB SymbianNokia N92 SymbianNokia N93 SymbianNokia N93i SymbianNokia N95 SymbianNokia N95 8GB SymbianNokia N95-3 NAM SymbianNokia N96 SymbianNokia N96-3 SymbianNokia N97 SymbianNokia N97 mini SymbianNokia Nokia C6-01 SymbianNokia X5-01 SymbianNokia X6 SymbianNokia X6 16GB SymbianNokia X6 8GB Symbian

Edited by turbocat

sorun yaşamanız doğal ; çünkü sizin cep telefonunuz yeni çıkan bir model ; dolayısıyla kasperskynin sizin telefon modelinize hemen yazılım çıkartmasını beklemeniz yanlış olur ; ama çıkartmışlar ; oda aceleye gelmiş ve sizin cep modeliniz yeni olduğu için ilk sürümde hata görünmesi normaldir.

bir yazılım yazılırken piyasadaki tüm ürünlerin özelliklerine göre yazılır. şu anki kaspersky mobil security sizin telefonunuz çıkmadan önce yazıldığı için dolayısıyla haliyle sizin modeli desteklemeyecektir yada ilk çıkan destekleyen kaspersky mobil securityde hatalar görülmesi normaldir.

ama yeni sürüm kaspersky mobil securityde sizin cep telefonunuzdaki yazılım sorunu düzeltilecektir.

bir ürünü almadan önce lütfen herkes cihazı ile uyumluluğunu sitesinden kontrol etsin.

işte buyrunuz ;

http://www.kaspersky.com/mobile_downloads

buda desteklenen nokia modelleri ;

Nokia 3250 SymbianNokia 5228 SymbianNokia 5230 SymbianNokia 5233 SymbianNokia 5235 SymbianNokia 5250 SymbianNokia 5320 XpressMusic SymbianNokia 5500 SymbianNokia 5530 XpressMusic SymbianNokia 5630 XpressMusic SymbianNokia 5700 XpressMusic SymbianNokia 5730 XpressMusic SymbianNokia 5800 Navigation Edition SymbianNokia 5800 XpressMusic SymbianNokia 6110 Navigator SymbianNokia 6120 Classic SymbianNokia 6121 classic SymbianNokia 6124 classic SymbianNokia 6210 Navigator SymbianNokia 6220 classic SymbianNokia 6290 SymbianNokia 6650 SymbianNokia 6650 fold SymbianNokia 6700 slide SymbianNokia 6710 Navigator SymbianNokia 6720 classic SymbianNokia 6730 classic SymbianNokia 6760 slide SymbianNokia 6788 SymbianNokia 6790 slide SymbianNokia 6790 Surge SymbianNokia C5 SymbianNokia C5-03 SymbianNokia C6 SymbianNokia C7 SymbianNokia E5 SymbianNokia E50 SymbianNokia E51 SymbianNokia E52 SymbianNokia E55 SymbianNokia E60 SymbianNokia E61 SymbianNokia E61i SymbianNokia E62 SymbianNokia E63 SymbianNokia E65 SymbianNokia E66 SymbianNokia E7 SymbianNokia E70 SymbianNokia E71 SymbianNokia E71x SymbianNokia E72 SymbianNokia E73 Mode SymbianNokia E75 SymbianNokia E90 SymbianNokia N71 SymbianNokia N73 SymbianNokia N75 SymbianNokia N76 SymbianNokia N77 SymbianNokia N78 SymbianNokia N79 SymbianNokia N8 SymbianNokia N80 SymbianNokia N81 SymbianNokia N81 8GB SymbianNokia N82 SymbianNokia N85 SymbianNokia N86 8MP SymbianNokia N91 SymbianNokia N91 8GB SymbianNokia N92 SymbianNokia N93 SymbianNokia N93i SymbianNokia N95 SymbianNokia N95 8GB SymbianNokia N95-3 NAM SymbianNokia N96 SymbianNokia N96-3 SymbianNokia N97 SymbianNokia N97 mini SymbianNokia Nokia C6-01 SymbianNokia X5-01 SymbianNokia X6 SymbianNokia X6 16GB SymbianNokia X6 8GB Symbian

Evet benim telefonum da listede NOKİA E7. Cevabınız geçerliliğini yitirdi kendi mesajınızla. :bravo:

lütfen bu yazdığımı tekrar okuyunuz ; ben cevabı zaten size verdim;

sabredin biraz ; sizin şansızlığınız aldığınız telefonun smybian işletim sistemindeki son sürümü olan symbian annayı desteklemesidir.dolayısıyla eski symbian 9.1 9.2 9.3 9.4 ............ sürümlerinde çalışan programlar sizin telefonunuzda hatalı çalışabilir.

cep telefonunuz yeni olduğu için symbian anna sürümünde çalışacak programlar fazla olmayacaktır.

daha eski symbian modeli destekli telefon alabilirdiniz.

kasperkynin hatası ise mobil security yazılımının desteklediği telefonlara nasılsa şu anki sürüm destekliyor diye sizin modeliniz gibi yeni modelleri dahil etmesi olmuş.

lütfen bunu indiriniz ;

http://docs.kaspersky-labs.com/turkish/kms...serguide_tr.pdf

indirdiğiniz belgede sayfa 19 a bakınız ;

orda şöyle bir yazı göreceksiniz ;

Kaspersky Mobile Security 9, Symbian OS 9.1, 9.2, 9.3 ve 9.4 Series 60 UI üzerinde çalışan mobil aygıtlara yüklenebilir.

listede symbian anna bulunmuyor.. şu anki sürüm symbian anna ile uyumlu değil ; çünkü yazılırken daha sizin model piyasada değildi.

size satılan kutunun üstünde hangi symbian versiyonlarının desteklendiği yazıyor olması lazım ;

eğer yazmamışlarsa yanlış olur.çünkü millet yeni sürüm cep aldığında yazılımı satın aldığında ortada kalabiliyor.eğer yazıyorsa ürünü almadan önce siz hangi symbian versiyonları destekleniyor diye kutuyu incelemezseniz hatalı siz olursunuz.

ben kasperskynin yerinde olsam üst mesajımda verdiğim nokia cep listesinden symbian anna gibi henüz desteklenmeyen işletim sistemine sahip cep telefonlarını şimdilik listeden çıkartırdım.

yeni çıkan sürümler symbian 9.5 anna destekli olacak gibi görünüyor.nokianın en son modellerinde 9.5 sürümü yüklü geliyor. 9.5 sürümünde bile henüz bazı programlar uyumsuz çalışabiliyor.

cep telefonu ; mobil security gibi ürünleri alırken sabredip iyice araştırıp öyle almak lazım. ama siz 1 sene sonra baktığınızda sizin telefonunuza dünyanın yazılımı desteği geldiğini göreceksiniz...

ben e51 model (symbian 9.2 yüklü) cebimi aldığımda o zaman 9.2 destekli yazılımlar fazla değildi.9.1 yazılımlarını kullanabiliyordum.

olmazsa şöyle yapınız ; yazılımınızın şu anki serialini iptal ettirip size yeni bir serial verilmesini talep edebilirsiniz.

yeni seriali sizin cebe destek gelene kadar hiç kullanmayınız.

eğer bu işlemi yaparlarsa sizin cebe düzgün çalışan program çıktığında yeni seriali girdiğinizde 365 günden başlayacaktır....

henüz desteklenmeyen telefonları desteklenmiş gibi göstermek bizim Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur ;

aynı olay Rusya Federasyonu yasalarındada vardır.

birileri uyanırsa Rus hükümeti Kaspersky firmasına ağır tazminat davası açabilir. Rus konsolosluğuna durumu bildiriniz.yada bizim Tc polis teşkilatı bilişim suçları bölümüne.

ama Kasperky gibi bir firmanın böyle bir hataya düşeceğini sanmıyorum ; (desteklenmeyen bir ürüne bir yazılımı destekliyormuş gibi göstermek)

forum yöneticisi eminim size izleyeceğiniz yolu gösterecektir. büyük bir ihtimalle sizin lisansınız donduralacak yada yeni yazılım seriali verilecektir. yeni serial verilirse yeni mobil security sürümü çıkana kadar sakın kullanmayınız.

Kaspersky gibi bir firmanın insanları mağdur edeceğini sanmıyorum.

Benim telefonumun temel sürümü zaten symbian ^3'dür. Hatta telefonun *#0000# yapınca da açıkça symbian ^3 anna yazmaktadır. Kaspersky Mobile'ın kutusunda da Symbian ^3 yazıyor. Ayrıca yeni sürüm çıkmış fakat yabancı forumlar yine memory full hatası verdiğini yazıyor.Aynen ben de denedim sonuç yine aynı. Ben de Eset Mobile'a geçtim. Kaspersky lisasınsı mı da arkadaşa sattım bugün itibari ile. O gönüllü aldı durumu anlattım.Fakat onda da aynı sorun gelişti.Neyse ben kaspersky'den bu yolla kurtulmuş oldum.

Önemli Not: Masaüstü bilgisayarımda Kaspersky Pure kullanıyorum.Ben 66 lira gibi cuzi bir fiyata aldım Haziran'da.Fakat şu an aynı ürünün fiyatı 193 lira. Bu nedir anlamış değilim. Kaspersky'den açıkçası çok soğudum artık. Yıllardır tercihimdi. Ama artık bir daha kaspersky alırken 10 defa düşüneceğim.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.