Jump to content

murat5038

Moderators
 • Content Count

  434
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by murat5038

 1. Hatayı aldığınız ekran dahil nereye girmeye çalışıyorsanız video veya resimleyerek anlatın sorunu. Yazılımlar güncel mi? 7.5 sürümü 16 martta yayınlandı. Çalışma alanına erişim verdiniz mi kontrol edin: https://support.kaspersky.com/13258 Diğer çalışma alanı ile ilgili bilmeniz gerekenleri buradan ara kısmına workspace yazıp öğrenebilirsiniz: https://help.kaspersky.com/Cloud/1.0/en-US/177929.htm
 2. Merhaba Özlem hanım, Teknik sorunlarda ilk olarak özel değilse forum sistemini kullanmanız daha doğrudur. Lisans özel işlemlerinde ve satış işlemlerinde sadece ilk adımı telefon veya mail ile iletmeniz daha gereklidir. Sorduğunuz soruları buradan cevaplandıracağız. 1- Göndereceğiniz yeni kodu nereye yazmam gerekiyor? https://support.kaspersky.com/12778#block5 Burada göründüğü gibi yazılım içinden lisans kısmından yeni lisans girebilirsiniz. Diğer yöntem My Kaspersky hesabınızdan ürününüze yeni lisansı girebilirsiniz. 2- Yeni kodu hemen giriş yapmam gerekiyor mu? https://help.kaspersky.com/KPC/1.0/tr-TR/95218.htm 3- Eğer gerekmiyorsa en geç hangi tarihte bu girişi yapmam gerekir? Eğer yenileme lisansı almadıysanız en kısa zamanda etkinleştirmeye bakın. Yenileme lisansı ise lisans bitmeden veya bittiği gün ekleyebilirsiniz. 4- Bu kodu giriş yaptıktan sonra geçerlilik tarihi 13gün sonra kullanmış olduğum programın süresi dolduktan sonra mı başlayacak, yoksa hemen mi geçerli olacaktır? Lisansı ne zaman sisteme veya programa girerseniz o zaman başlar. Yenileme ise zaten otomatik bittiğinde başlar sisteme kaydettiğinizde. 5- Program yükseltmesi yaptığımda bir daha ki seneye yenileme zamanım geldiğinde aynı programı yenilemeyip bir önceki sene yani şu anda kullandığım programa dönüş yapabiliyor muyum? Bu sorunuz biraz karışık anlatmışsınız. Ancak Total sürümü 2019 şuan kullanıyorsanız, bir sonraki sene yine lisansı yenilerseniz yine Total sürümüne veya daha düşük İS ürününü etkinleştirebilirsiniz. Ancak tavsiyemiz Total kullanıyorsanuz Total kullanmaya devam edin. Eğer sürümden kasıt 2019, 2018 sürümleri ise 3 sene kuralı mevcut. 2019 lisansı aldıysanız bir sonraki gelecek 3 sürümü kullanabilirsiniz.
 3. Rica ederim. Bulamama ihtimaline karşın linki paylaşayım: https://support.kaspersky.com/b2c/TR
 4. Satış konularına ben bakmıyorum. https://forum.kaspersky.com/index.php?/profile/575058-barbaros-yaman/ Barbaros bey ile veya kurumsal telefon ile iletişim kurup bilgi alabilirsiniz.
 5. İlk olarak Türkçenizi düzeltmeniz gerekiyor. İngilizce bölümüne gidip yazarsanız Türkçe insan çıkmaması normaldir. Türkçe bölümünü kontrol edip bulsaydınız veya Kaspersky kendi sitesinden destek kısmına girip forum tıklasaydınız zaten buradan olacaktır. Bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayın. İkinci olarak kullanmayı bilmediğiniz program hakkında yine yorum yapıyorsunuz. Programın bir hatası yok milyonlarca kişi kullanıyor bir sorun yaşıyorsanız bu sizin ve sisteminizle alakalıdır. Üçüncü olarak sorununuzu detaylı açıklayacak şekilde konuya yazmamışsınız sorun ne daha belli değil. Sorunu doğru düzgün belirtip hata alıyorsanız hata verilerini paylaşın. Altta verilen linkte yazanları da uygulayıp dosyayı paylaşın. https://support.kaspersky.com/3632#block1
 6. https://support.kaspersky.com/14819 Daha ilk KES kurulumunuz ise daha önce kurmadıysanız yukarıdaki gibi yönetici hesabı ile kurmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarlara kurmak için bunu uygulamanız gerekli: https://support.kaspersky.com/14819#block5 KSC'yi güncellemek için bunu uygulayabilirsiniz: Daha fazla yardım için Kurumsal MyKaspersky hesabınızdan sorunuzu iletebilirsiniz.
 7. Rica ederim. Güncellemeyi kendi haline bırakırsanız zamanında güncelleyecektir devamlı manuel el ile güncelleme yapmayın kısaca. Temp içinde o kadar kalması sorun etmeyecektir, CCleaner mesela arada kullanabilirsiniz sistem temizliği için de.
 8. DNS kullandığınız görülüyor. DNS otomatik yapıp deneyin. Buradaki gibi seçili mi kontrol edin. Ayarlarda oyun modu açıksa kapatın. _____ https://downloadmirror.intel.com/25016/eng/PROWinx64.exe Bunu da yükleyin. C:\Windows\Temp Bu klasör içindekileri silin Uyku modunu ve performans ayarlarını da kontrol edin uyku moduna girdiği gözüküyor arada.
 9. https://support.kaspersky.com/3632#block1 http://media.kaspersky.com/utilities/ConsumerUtilities/GetSystemInfo6.2.exe GSI sonucunu paylaşın.
 10. OK. Then do what Richbuff quotes, in the post above. The GSI report will help. Make a clean boot after sharing the GSI report. Check whether the same warning will come.
 11. Lisans konularına buradan bakmıyoruz. My Kaspersky kısmından iletişime geçtiyseniz oradan sonuçlanmasını bekleyiniz.
 12. Evet edebilirsiniz. Lisansınız bitmediyse Kaspersky'ı her ihtimale karşı kaldırın. https://support.kaspersky.com/12783#block0 5. resimde olan lisans kısmını işaretsiz bırakarak kaldırın.
 13. Evet siz anlatamıyorsunuz. My Kaspersky'a giremiyorsanız en başta ne yapmanız gerektiğini yazdım yaptınız mı tarayıcı işlemlerini? Yaptınız ve hala gelmiyor ise yeni hesap oluşturup oradan destek talep edin durumunuzu anlatın. Oradan da yapamaz iseniz buradan arama yapın. 0850 202 62 32 (Turkish, English) Monday to Friday, 09:00 - 18:00 (UTC +2)
 14. Dediğiniz ürünlerde bahsettiğiniz özellik bulunmuyor. Ev ürünleri içinde sadece KTS'de şifre koruma özelliği bulunuyor. Yukarıda söylediğimi yapın hangi ürünü daha önce kullandıysanız orada gözükecektir ve ona göre yardım alabilirsiniz.
 15. Daha detaylı bilgi vermelisiniz. Parola dediğiniz nedir? My Kaspersky şifresi mi? My Kaspersky şifresi değil ise My Kaspersky içinden destek talebinde bulunabilirsiniz. My Kaspersky şifresini bilmiyor iseniz Facebook ile önceden üyelik almadıysanız, mail adresiniz doğru ve ulaşılabilir durumda ise Chrome tarayıcısından eklenti olmadan bu adrese gidip "Parolanızı mı unuttunuz?" bağlantısına basın. https://my.kaspersky.com/ Size 24 saat içinde mail ile bildirilecektir verdiğiniz bilgiler doğru ise. Yine de gelmez veya sitede hata oluşur ise Mozilla tarayıcı ile VPN benzeri bir şey olmadan talebinizi tekrar gönderin.
 16. Orada yazan ek süre dolduğunda otomatik yeni lisansınıza geçmiş bulunacaksınız. https://help.kaspersky.com/KPM/Win9.1/tr-TR/86786.htm Kendiniz cihaz yedeği almak isterseniz kasanın bunu uygulayabilirsiniz: https://support.kaspersky.com/14384#block1
 17. Kaspersky parolası başlıkları: https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/70756.htm https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/70293.htm https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/101735.htm _________ Ebenveyn Denetim parolası: https://help.kaspersky.com/KAV/2019/tr-TR/68584.htm İkisi farklı parolalar gerektirir. İkisinden birini yanlış kısma yazıyorsunuz büyük ihtimal. İnternete dediğiniz kısım My Kaspersky şifresi de olabilir veya Ebeveyn denetim parolasını da giriyor olabilirsiniz Ancak Kaspersky etkileşimli parola değildir girdiğiniz. Verilen linkleri iyice okuyup inceleyin. Önceki parolaları girmeyi deneyiniz.
 18. Bilgi ile alakası yok, sizin okuma probleminizden veya İngilizce bilmemenizden kaynaklı durum. Son yazılan mesajda olan linkte 6. olanı okuyabilseniz alıntı yaptığınız mesajın aynısını belirtmekte olduğunu görebilirsiniz.
 19. Yukarıda söylediğim adımlar ile kapanacaktır.
 20. Güvenilir URL'leri yapılandır kısmından güvenli saydığınız kısımları eklediğinizde çıkmayacaktır. URL danışmanının atında taranmasını istemediklerinizi de istisnalara ekleyebilirsiniz. Eğer yine de düzeltemez iseniz son olarak bununla çözersiniz: https://help.kaspersky.com/KSOS/6.0/en-US/157530.htm
 21. KSOS 6 kullanmıyorsanız kullanın. Sahte veya güvenilir listesine eklenmemiş sertifikaları size sorup geçmesini istiyorsanız geçebilirsiniz. Güvenilirlere eklerseniz, siteye güveniyorsanız o uyarı çıkmayacaktır. https://support.kaspersky.com/14403#block4 Özellik hakkında bilgi almak isterseniz: https://help.kaspersky.com/KSOS/5.0/tr-TR/68219.htm
 22. If you're aware, I don't want you to send a report. I just want you to do what I say.
 23. The last mentioned link mentioned above is already mentioned. If the result of the scan has not been detected, it indicates that it is not malware.
 24. In addition to my friends above, Please download here: https://rescuedisk.s.kaspersky-labs.com/updatable/2018/krd.iso Boot with a USB drive, not a CD: https://support.kaspersky.com/14226#block1 When you receive a warning message, click "Yes": https://support.kaspersky.com/14238
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.