Jump to content

turbocat

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

About turbocat

 • Rank
  Candidate

Recent Profile Visitors

979 profile views
 1. merhaba ; son kis 2012 patch i yükseltmesinde görünen bir durumdur ; aynı şey benim başıma geldi.çözüm ; xp kullanıcıları için ; kis 2012 ayarlarını açınız ; gelişmiş ayarlardan dahili koruma bölümünden dahili korumayı aç seçeneğinindeki işareti kaldırınız ; onayladıktan sonra kis 2012 den exit yaparak tamamen çıkınız ; kısacası kis 2012 yi devre dışı bırakınız. xp de ; C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab klasörüne gidiniz ; orda Bases klasörüne gidiniz. orda Cache-Klava-Stat klasörlerini kaldırınız; siliniz yani. kis 2012 yi tekrar çalıştırınız ; ayarlardan dahili korumayı açınız ; ayarlardan güncelleme ayarlarına gidiniz. orda güncellemelerin kopyalanacağı klasör seçeneğini işaretleyiniz.onaylayınız. veritabanlarınızı sildiğimiz için veri tabanı bozuk uyarısı verir ; interneti açınız ve güncellemeye başlatınız. güncelleme bittiğinde sorun morun kalmayacaktır ; ayrıca güncelleme sırasında update dosyaları-av veri tabanıda -patch de dahil herşey sisteminize güncelleme klasörü olan update distribition klasörüne yüklenecektir. bir sorun oluşursa eğer ilerde interneti kapatınız ; kis 2012 de dahili korumayı kapatınız ; aynı dediğim işlemleri yapınız ; o 3 klasörü siliniz ; sonra tekrar kis 2012 yi başlatınız ; güncelleme ayarlarına gidiniz .orda güncelleme kaynağına gidiniz ; ekleden update distribition klasörünü gösteriniz ; kaspersky lab sunucularından güncelleme işaretini kaldırıp sizin klasörden güncellemesi için eklediğiniz klasörü seçiniz. güncellemeye başlatınız ; artık pcnizden güncelleme yapacaktır. habire ikidebir sorun çıktığında interneti açıp kasperskyden güncelleme olayına paydos.ve tabiki kaspersky lab dan güncelleme almak için tekrar güncelleme sunucusu olarak onu seçip sizin pcdeki güncelleme kaynağı klasörü seçeneğini iptal etmeniz gerekir. ancak kasperskyden güncelleme yaptığında güncellemelerin kopyalanacağı klasör seçeneği işaretli olacağından yeni güncellemeler devamlı her güncellemede oraya yedeklenir. bir virüs vb problemi nedeniyle kis 2012 yi kaldırma durumu olursa yada format atıpda kis 2012 yi tekrar kurmak zorunda kalırsanız diye o update distribition klasörünü yedekleyiniz ; flash disk -cd -dvd ye yedek olarak bulundurunuz.böylelikle ikide birde kaspersky labdan habire baştan güncelleme yapmanıza gerek kalmaz.kopyala-yapıştır olayı yani. ama yeni güncellemeler için sonradan yapmanız gerekir. win7-vistada söylediğim klasörleri silip aynı işlemleri yapmanız gerekir.tabiki win7-vistada o klasörler başka yerlerde olabilir. ben win7-vista kullanmıyorum ; o yüzden klasörlerin yerini bilemem.
 2. im same problem but this problem solve ; open kis 2012 (i) version settings ; open advantage settings ; open internal protection kis 2012 setting ; internal protection open setting disabled and you are kis 2012 closed (kis 2012 exit ) you are go documents settings for xp ; C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab\AVP12/Bases and delete klava folder , delete ; cache folder ; and restart kis 2012 ; run kis 2012 ; open internal protection setting. and update kis 2012. ok. if you are same problem found ; return h patch but restore h patch ??????? im using i patch kis 2012 and not problem. and im disabled automatically update setting ; im manual updating kis 2012 database and please you are kis 2012 settings/update setting and backup update folder setting open ; and if you are same problem you are update C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab\AVP12 update in distribition folder. and where is kis 2012 folder in win7,vista ???? for xp C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab\AVP12/Bases and for win7,vista ??????????????? where is the folder ????? im using xp and im not using win7-vista.
 3. same problem ; its old kis 2012 licence use to 95 day and i bought kis 2012 new licence ; add my account new licence key ; and new licence automaticaly start ; im not start new licence . and im one pc ; im not using two pc . and bye bye 95 days or if im using old licence now 87 day using end ; new licence is 365-95 using day time. i send my account email and not answers ; and im very angry . and im closed technical help email.
 4. daha önce kaspersky 90 günlük mobile security kampanyasını bizlere armağan ettiğiniz teşekkürler. accountuma 90 günlük keyimi kayıt ettim. teşekkürler kaspersky ; ALLAH razı olsun sizlerden.
 5. https://secure.avangate.com/order/checkout....de22effec2b8dde ben bimeksten lisansım daha bitmemişken kis 2012 aldım ; fakat daha lisansım bitmediği için henüz yeni lisansı girmedim ; internetteki kampanyanızı görünce neden bana bedava mobil security yazılımı verilmedi. benim kredi kartım yok ; dolayısıyla yazılımları bimeks , gold , exa ,eksen , vatan gibi yerlerden almak zorunda kalıyoruz. kredi kartı olupda internetten ürün alanlara bedava mobil security kampanyası varken bizler kis 2012 almamıza rağmen neden mobil securityi bedava alamıyoruz. ben yeni kis 2012 lisansımı daha henüz my accounta tanımlamadım ; eski lisansımın bitmesini bekliyorum ;helyumdan yeni lisans keyini daha almadım.çünkü turkcell mesaj servisine güvenmiyorum ; sonuçta key telefona ve emaile yollanıyor. bu yüzden yukardaki konumda sizlerden lisansları my accountaki accountlarımızdan verin diye size mail attım.birileri telefona gelen key bilgisini mesaj servisinden alırlarsa orjinal kullanıcı girmeden lisansı başkası girebilir. eğer bir çok kişiden Türkiyeden lisans kara liste yada bu lisans kullanılmış tarzında uyarı alıyorsanız sebebi genellikle budur. orjinal kullanıcının haklarını korumak sizin elinizde. bu yüzden sizden lisans keylerini my accountaki accountlarımızdan verin dedim. bu arada yeni kis 2012 almama rağmen mobil security bedava hakkımı sizlerden istiyorum. saygılarımla arz ederim kamil sel
 6. merhaba kis 2012 kullanıyorum ; ve mevcut lisansın kalan gün sayısı 100 küsür gün ; dün bimekste kis 2012 kampanyası vardı ve 18.66 tlye dün bimeksden aldım ;şu an daha pahalıya satılıyordur ,herneyse. yeni aldığım lisansı girersem mevcut kalan 100 küsür güne 365 gün daha ilave edilmesini nasıl sağlarım ? yani 465 gün kusur olucak. eğer yok eskisinini süresini bitmesini bekleyip yenisini sonra girersiniz derseniz eğer ; benim bir fikrim var ; belkide daha önce kaspersky bunu uyguluyordur ; bunu bilemem; yani başka biri bu fikri size vermiş olabilir. yeni lisans girince eski lisansın gün sayısını artırabilecek yeni düzenlemeyi yaparmısınız ? ingilizem iyi olmadığı için ben bu fikri Kaspersky firmasına anlatamıyorum. nasılsa yine birileri fikrimi zimmete geçirip para söğüşleyeceğini bildiğim için ; ve kimse bana 1 kuruş bile vermeyeceğini bildiğim için ben fikri tüm dünya insanına armağan ediyorum. ve sakın bu fikirden kimseye metelik vermeyiniz. fikrim bedavadır yani. şu anki lisans prosüdürleri benim anlattığım gibi mi ? lütfen Kaspersky Yönetim Kuruluna bir danışır mısınız ? yada Kaspersky lisans bölümüne durumu iletir misiniz ? ve birde helyumdan mevcut kasperky giriş kodunu girip lisans almadan önce giriş kodunu mevcut accountumdan girip ordan lisans verilmesini sağlar mısınız ? anladığım kadarıyla orda product keyin girildiği yere helyumun verdiği lisans keyini girmemiz gerekiyor. ben helyum firmasını devre dışı bırakıp kaspersky ürününde gelen keyi kaspersky firmasına tanımlayıp lisans keyimi my accounttan almak istiyorum. gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyorum ; Saygılarımla arz ederim ; kamil sel not ; symantec avast vb gibi diğer antivirüs firmalarına birileri bu fikrimi çalarak kendi fikirleriymiş gibi bildirebilir. onların hepsini ALLAH a havale ediyorum. eğer sizler fikri Kaspersky adına tescil ederseniz bu fikri kullanmaları için diğer tüm antivirüs firmalarının Kaspersky e telif hakkı ödemesi gerekir.
 7. lütfen bu yazdığımı tekrar okuyunuz ; ben cevabı zaten size verdim; bir yazılım yazılırken piyasadaki tüm ürünlerin özelliklerine göre yazılır. şu anki kaspersky mobil security sizin telefonunuz çıkmadan önce yazıldığı için dolayısıyla haliyle sizin modeli desteklemeyecektir yada ilk çıkan destekleyen kaspersky mobil securityde hatalar görülmesi normaldir. ama yeni sürüm kaspersky mobil securityde sizin cep telefonunuzdaki yazılım sorunu düzeltilecektir. sabredin biraz ; sizin şansızlığınız aldığınız telefonun smybian işletim sistemindeki son sürümü olan symbian annayı desteklemesidir.dolayısıyla eski symbian 9.1 9.2 9.3 9.4 ............ sürümlerinde çalışan programlar sizin telefonunuzda hatalı çalışabilir. cep telefonunuz yeni olduğu için symbian anna sürümünde çalışacak programlar fazla olmayacaktır. daha eski symbian modeli destekli telefon alabilirdiniz. kasperkynin hatası ise mobil security yazılımının desteklediği telefonlara nasılsa şu anki sürüm destekliyor diye sizin modeliniz gibi yeni modelleri dahil etmesi olmuş. lütfen bunu indiriniz ; http://docs.kaspersky-labs.com/turkish/kms...serguide_tr.pdf indirdiğiniz belgede sayfa 19 a bakınız ; orda şöyle bir yazı göreceksiniz ; Kaspersky Mobile Security 9, Symbian OS 9.1, 9.2, 9.3 ve 9.4 Series 60 UI üzerinde çalışan mobil aygıtlara yüklenebilir. listede symbian anna bulunmuyor.. şu anki sürüm symbian anna ile uyumlu değil ; çünkü yazılırken daha sizin model piyasada değildi. size satılan kutunun üstünde hangi symbian versiyonlarının desteklendiği yazıyor olması lazım ; eğer yazmamışlarsa yanlış olur.çünkü millet yeni sürüm cep aldığında yazılımı satın aldığında ortada kalabiliyor.eğer yazıyorsa ürünü almadan önce siz hangi symbian versiyonları destekleniyor diye kutuyu incelemezseniz hatalı siz olursunuz. ben kasperskynin yerinde olsam üst mesajımda verdiğim nokia cep listesinden symbian anna gibi henüz desteklenmeyen işletim sistemine sahip cep telefonlarını şimdilik listeden çıkartırdım. yeni çıkan sürümler symbian 9.5 anna destekli olacak gibi görünüyor.nokianın en son modellerinde 9.5 sürümü yüklü geliyor. 9.5 sürümünde bile henüz bazı programlar uyumsuz çalışabiliyor. cep telefonu ; mobil security gibi ürünleri alırken sabredip iyice araştırıp öyle almak lazım. ama siz 1 sene sonra baktığınızda sizin telefonunuza dünyanın yazılımı desteği geldiğini göreceksiniz... ben e51 model (symbian 9.2 yüklü) cebimi aldığımda o zaman 9.2 destekli yazılımlar fazla değildi.9.1 yazılımlarını kullanabiliyordum. olmazsa şöyle yapınız ; yazılımınızın şu anki serialini iptal ettirip size yeni bir serial verilmesini talep edebilirsiniz. yeni seriali sizin cebe destek gelene kadar hiç kullanmayınız. eğer bu işlemi yaparlarsa sizin cebe düzgün çalışan program çıktığında yeni seriali girdiğinizde 365 günden başlayacaktır.... henüz desteklenmeyen telefonları desteklenmiş gibi göstermek bizim Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur ; aynı olay Rusya Federasyonu yasalarındada vardır. birileri uyanırsa Rus hükümeti Kaspersky firmasına ağır tazminat davası açabilir. Rus konsolosluğuna durumu bildiriniz.yada bizim Tc polis teşkilatı bilişim suçları bölümüne. ama Kasperky gibi bir firmanın böyle bir hataya düşeceğini sanmıyorum ; (desteklenmeyen bir ürüne bir yazılımı destekliyormuş gibi göstermek) forum yöneticisi eminim size izleyeceğiniz yolu gösterecektir. büyük bir ihtimalle sizin lisansınız donduralacak yada yeni yazılım seriali verilecektir. yeni serial verilirse yeni mobil security sürümü çıkana kadar sakın kullanmayınız. Kaspersky gibi bir firmanın insanları mağdur edeceğini sanmıyorum.
 8. sorun yaşamanız doğal ; çünkü sizin cep telefonunuz yeni çıkan bir model ; dolayısıyla kasperskynin sizin telefon modelinize hemen yazılım çıkartmasını beklemeniz yanlış olur ; ama çıkartmışlar ; oda aceleye gelmiş ve sizin cep modeliniz yeni olduğu için ilk sürümde hata görünmesi normaldir. bir yazılım yazılırken piyasadaki tüm ürünlerin özelliklerine göre yazılır. şu anki kaspersky mobil security sizin telefonunuz çıkmadan önce yazıldığı için dolayısıyla haliyle sizin modeli desteklemeyecektir yada ilk çıkan destekleyen kaspersky mobil securityde hatalar görülmesi normaldir. ama yeni sürüm kaspersky mobil securityde sizin cep telefonunuzdaki yazılım sorunu düzeltilecektir. bir ürünü almadan önce lütfen herkes cihazı ile uyumluluğunu sitesinden kontrol etsin. işte buyrunuz ; http://www.kaspersky.com/mobile_downloads buda desteklenen nokia modelleri ; Nokia 3250 SymbianNokia 5228 SymbianNokia 5230 SymbianNokia 5233 SymbianNokia 5235 SymbianNokia 5250 SymbianNokia 5320 XpressMusic SymbianNokia 5500 SymbianNokia 5530 XpressMusic SymbianNokia 5630 XpressMusic SymbianNokia 5700 XpressMusic SymbianNokia 5730 XpressMusic SymbianNokia 5800 Navigation Edition SymbianNokia 5800 XpressMusic SymbianNokia 6110 Navigator SymbianNokia 6120 Classic SymbianNokia 6121 classic SymbianNokia 6124 classic SymbianNokia 6210 Navigator SymbianNokia 6220 classic SymbianNokia 6290 SymbianNokia 6650 SymbianNokia 6650 fold SymbianNokia 6700 slide SymbianNokia 6710 Navigator SymbianNokia 6720 classic SymbianNokia 6730 classic SymbianNokia 6760 slide SymbianNokia 6788 SymbianNokia 6790 slide SymbianNokia 6790 Surge SymbianNokia C5 SymbianNokia C5-03 SymbianNokia C6 SymbianNokia C7 SymbianNokia E5 SymbianNokia E50 SymbianNokia E51 SymbianNokia E52 SymbianNokia E55 SymbianNokia E60 SymbianNokia E61 SymbianNokia E61i SymbianNokia E62 SymbianNokia E63 SymbianNokia E65 SymbianNokia E66 SymbianNokia E7 SymbianNokia E70 SymbianNokia E71 SymbianNokia E71x SymbianNokia E72 SymbianNokia E73 Mode SymbianNokia E75 SymbianNokia E90 SymbianNokia N71 SymbianNokia N73 SymbianNokia N75 SymbianNokia N76 SymbianNokia N77 SymbianNokia N78 SymbianNokia N79 SymbianNokia N8 SymbianNokia N80 SymbianNokia N81 SymbianNokia N81 8GB SymbianNokia N82 SymbianNokia N85 SymbianNokia N86 8MP SymbianNokia N91 SymbianNokia N91 8GB SymbianNokia N92 SymbianNokia N93 SymbianNokia N93i SymbianNokia N95 SymbianNokia N95 8GB SymbianNokia N95-3 NAM SymbianNokia N96 SymbianNokia N96-3 SymbianNokia N97 SymbianNokia N97 mini SymbianNokia Nokia C6-01 SymbianNokia X5-01 SymbianNokia X6 SymbianNokia X6 16GB SymbianNokia X6 8GB Symbian
 9. ben e51 kullanıyorum ve dahili 130 mb elektriksel rom ; 98 mb ramı var ; siz e63 kullanıyorsanız o telefonunda dahili belleğinin düşük olmaması gerekir. eğer harici microsd kartınız yoksa telefonda telefona yükleyeceğiniz tüm uygulamalar telefonun hafızasından yer ; bu yüzden dahili elektriksel olarak değiştirilebilen romu ve ram miktarı çok azaldığında kaspersky mobil securitynin taramasını bekleyemezsiniz ; çünkü tarama için ramı kaynak için kullanması lazım. eğer hafıza kartınız varsa telefona başka programları yüklerken hafıza kartına yükleyiniz ; dahili belleğine yüklemeyiniz ; eğer sistem hafızasına yanlışlıkla programları yüklediyseniz o programları kaldırıp hafıza kartına yüklerseniz sorununuz kalmaz. böylelikle telefon hafızasında ram açmış olursunuz. bizim e serisi telefonlarımız 16 gb ta kadar micro sd hafıza kartını destekliyorlar.hafıza kartınız yoksa benim gibi 2gb micro sd kart alıp kullanın.2gb haliyle yeterlidir. en az 80 tane her biri 20 mblık 3gp film atabilirsiniz. (her biri 30-40 dakika) yada 5000 küsür resim......... eğer bu dediklerimi yapmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız arkadaşın istediği bilgileri (firmware numarası versiyonu vs) verin. kaspersky forum yetkilileri size yardımcı olacaktır. (Silinmiştir)
 10. kav 2012 de firewall var mıydı yahu :b_grins: ben olmadığını sanıyordum ; hayırlı ramazanlar adminim....... eğer win7 ye geçip de sorun oluştuysa bence ilk önce sorunu arkadaş ağ bağdaştırıcısında arasın ; ethernet kartının sürücüsü doğru yüklenmiş mi ? tanıtıl mış mı ? aygıt yöneticisinden kontrol etmesi lazım... sonra win7 den ağ bağdaştırılarımda otomatik ip ve otomatik dns alımı seçenekleri seçili mi onlar seçili değilse hayatta giremez.... kav 2012 ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum eğer kav 2012 de (kaspersky antivirüste ) güvenlik duvarı varsa 80 html portu engellenmiş olabilir yada 53 nolu port.... kav 2012 de güvenlik duvarı yoksa sorun kav 2012 de değildir.... yinede arkadaş logları size yollasın birde win7 nin güvenlik duvarını arkadaş kapatsın ; 2 güvenlik duvarı açık olursa çakışma yapıp internete giremiyor olabilir vatandaş....
 11. kaspersky ftp serverına türkçe sürüm eklenmiştir ; hayırlı uğurlu olsun; http://products.kaspersky-labs.com/turkish/homeuser/kis2012/
 12. bende sabırsızlıkla bekiyorum ; türkçe isteriz turkish kis 2012 turkish kis 2012 kis 2012 türkçe isteriz.... kissssss 20122222222222 turkishhhhh (slogan atalım biraz :russian: :b_grins: ) vede kav 2012 türkçeyide unutmayın.....
 13. merhaba kaspersky foruma türkçe dil desteği eklediğiniz için teşekkürler...... ben chip online forumdan (güvenlik forumundan) turbocat... acaba kis 2012 türkçe sürümü ne zaman çıkabilir? bizi bilgilendirir misiniz ? birde kis 2012 türkçe sürümü çıktığında arayüz değiştirme menüsünü ekler misiniz ? (görünüm menüsünden skins ekleme bölümü ingilizcede görünmüyor.) aşağıdaki işlemi yapınca açılıyor ; To use alternative skin disable self defence, open the default ..skin\layout\settings.ini section [OptionsWindow_Navigator_WorkArea_Gui_Body] and change string Skin = [OptionsWindow_Navigator_WorkArea_Gui_Body_Skin] use(0) to Skin = [OptionsWindow_Navigator_WorkArea_Gui_Body_Skin] use(!env("SkinSwitchDisabled") || env("SkinSwitchDisabled") == "0") Save file, press Shift+F12 (Shift+F5 for Ru) to reload interface (or restart KIS at all). Save alternative skin anywhere (don't use default KIS "skin" folder) Set alt.skin through Settings. Enable self defence. Enjoy bu işlemi yeni sürüm kis 2012 ye (12.0.0.374 ten sonra çıkacak sürümde) uygularsanız seviniriz.... teşekkürler türkçe forum desteği için.......... not; bu arada kaspesky foruma türkçe dil desteğinin geldiğini chip online güvenlik forumuna konu açarak bildireceğim.. umarım bana kızmazsınız.....insanlar kisin firewalini nasıl yapılandırlacağını merak ediyor.. bende elimden geldiği kadar chip online güvenlik forumunda anlatmaya çalıştım.... ama yardım ve destek için buraya konu açmak daha iyi olur görüşündeyim......
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies to make your experience of our websites better. By using and further navigating this website you accept this. Detailed information about the use of cookies on this website is available by clicking on more information.